מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

משקולות לאימון ביתי

משקולות לאימון ביתי
תוכן עניינים

כולנו צריכים משקולות לאימון ביתי, זה לא משנה אם אתם מתחילים אימוני כוח כדי לבנות שרירים, או מנים להפוך לרצים טובים ומהירים יותר, לרדת במשקל או כל דבר שביניהם, בחירת המשקולות הנכונות לאימון בבית היא המפתח העיקרי להשגת התוצאות הרצויות.

 

המשקל המתאים לאימון ביתי

בואו נתחיל בחלק החשוב ביותר, אם אנחנו רוצים לראות תוצאות, אנחנו צריכים לאתגר את עצמנו – זה אומר להשתמש במשקל שהוא כבד מספיק כדי לאלץ את השרירים שלנו להסתגל ולהתחזק. עם זאת, אנחנו לא רוצים לבחור משקל כל כך כבד שזה יפגע בתנועה שלנו ונפעיל שרירים שלא אמורים לעבוד.

למרות שאין טווח משקל מדויק לכל אדם, יש כמה כללים שאתם יכולים לעקוב אחריהם כדי לוודא שהמשקל לא קל מדי או כבד מדי, אלא פשוט נכון עבורכם. הנה מה שאתם צריכים לדעת על בחירת המשקולות הנכונות לאימון הכוח שלכם.

 

1. המשקל שלכם אמור לגרום לכם לעבוד בחזרות האחרונות הללו מבלי לפגוע בביצוע התרגיל

תחשבו על זה כעל ניסוי כושר – זה עשוי לקחת כמה סטים כדי למצוא את המשקל הנכון שלכם, אבל כך תוכלו לדעת איזה זוג משקולות להרים בפעם הבאה. אתם יודעים שהמשקל כבד מספיק אם אתם מתקשים להשלים את החזרות האחרונות והייתם רוצים לסיים כמה חזרות לפני שתכננתם. זכרו כי הדבר החשוב ביותר הוא שתוכלו לשמור על צורה נכונה עד החזרה האחרונה שלכם.

כאשר המשקל כבד מדי, אתם תאבקו לשמור על צורה תקינה או לא תוכלו להגיע למספר החזרות שנקבע באימון. אתם מסתכנים בפגיעה בעצמכם או בשימוש לא מכוון בשרירים שאתם לא מתכוונים לעבוד כדי לפצות על המשקל העודף. לדוגמה, שימוש במומנטום או בשרירי הגב שלכם כדי להעלות את המשקל במהלך תלתל שרירי דו-ראשי במקום להשתמש בשרירי הזרועות שלכם.

 

2. המשקל שלכם קל מדי אם אתם לא מתחילים להיאבק במהלך החזרות האחרונות

אתם יכולים לדעת כי המשקל קל מדי אם אתם משייטים בקלות בין כל החזרות שלכם – ואפילו יכולים לעשות חזרות נוספות ללא מאמץ. למרות שאתם עלולים להרגיש שהאימון עובד ואפילו להרגיש 'צריבה', זה לא אומר שהמשקל מאתגר מספיק עבורכם וכתוצאה מכך האימון לא יהיה אפקטיבי כפי שהוא יכול להיות אם תשתמשו במשקל הנכון. אתם צריכים להתחיל להרגיש את העבודה כבר מהחזרה הראשונה, אם אתם מרגישים שלא תהיה לכם בעיה להגיע לסוף, המשקל קל מדי.

 

3. התרגיל שאתם עושים יכול לעזור לקבוע באיזה משקל אתם משתמשים

המשקל שבו אתם משתמשים צריך להתאים לחוזק השרירים שאתם עובדים עליהם באותו תרגיל. לדוגמה, שרירי הישבן שלכם חזקים מאוד, אז אתם כנראה יכולים להעמיס משקל די כבד בתרגילי סקוואט או דדליפט. עם זאת, אם אתם עובדים על החלק האחורי של הכתפיים שלכם, ייתכן שתצטרכו להשתמש במשקלים קלים יותר מכיוון שזו קבוצת שרירים קטנה וחלשה יותר. קחו בחשבון את קבוצת השרירים עלייה אתם עובדים וודאו שאתם בוחרים במשקל שמאתגר את השרירים מבלי לפגוע בצורה.

 

4. סוג המשקולות משפיע על רמת הקושי

ישנם סוגים רבים ושונים של משקולות שאתם יכולים להשתמש באימון כוח (כולל משקולות יד, מוט משקולות ארוך עם צלחות, שקי חול, משושה, קטלבלס ועוד), וזה עשוי לקבוע כמה משקל אתם צריכים עבור כל תרגיל נתון. ייתכן שתמצאו שאתם צריכים לבחור משקלים קלים יותר עם משקולות פונקציונליות ובלתי יציבות. משקלים לא יציבים מתייחסים לאופן חלוקת המשקל במשקולת. לכן, בעוד שהמשקל במשקולת שלכם מחולק באופן שווה משני הצדדים, מה שיוצר משקולת יציבה וסימטרית, החול בשק החול יזוז בזמן שאתם מזיזים אותו. זה יגרום לשרירים שלכם לעבוד קצת יותר קשה כדי לוודא שאתם נשארים מאוזנים.

אמנם אתם יכולים להרים משקולת משושה של 20 ק"ג, אבל אתם עשויים למצוא ששק חול במשל של 10 ק"ג מאתגר בדיוק באותו אופן בתרגיל מסוים. חוסר היציבות של המשקל הפונקציונלי עשוי להפוך את המשקל למאתגר יותר, גם אם הוא לא כבד כמו הכלי השני.

 

5. בסופו של דבר, הכל מסתכם בהקשבה לגוף שלכם וגם קצת ניסוי וטעייה

בין אם אתם הולכים על משקל של 5 או 50 קילו, הכל תלוי ברמת הניסיון שלכם – אם אתם רק מתחילים, מומלץ לא להעלות את המשקל שלכם מהר מדי כדי שתוכלו לוודא שאתם מבצעים את התנועה בצורה נכונה.

אם אתם מרגישים מוכנים לקחת את האימונים לשלב הבא, קדימה ואתגרו את עצמך עם משקלים כבדים יותר. מרגישים כואבים ועייפים? אין גם שום דבר רע בהפחתת המשקל מדי פעם. אולי תצטרכו להרים כמה משקלים שונים כדי למצוא את ההתאמה הנכונה לכל יום נתון, אבל שווה קצת ניסוי וטעייה כדי ללמוד מה עובד בשבילכם על מנת לקבל את התוצאות שאתם רוצים.

וזכרו, כבד או קל פירושו כבד או קל עבורכם, זה לא מבוסס על מה שהחבר שלכם מרים או מישהו במדיה החברתית. אם אתם רוצים תוצאות, אתם צריכים להתמקד במה שאתם צריכים להשתמש כדי לאתגר את עצמכם. אתם צריכים להקשיב אך ורק לגוף שלכם ולמה שמתאים לו, אל תדאגו לגבי מה שמישהו אחר מרים.

 

המלצה על משקולות

לפניכם 3 סוגים שונים של משקולות אותם אנו ממליצים לשימוש ביתי, ניתן למצוא בתחתית העמוד קישורים לרכישה של המוצרים הללו.

משקולות אלו יאפשרו מגוון רחב של משקלים כך שהן מתאימות למתאמנים ברמות כושר שונות ויאפשרו לכם להתקדם באימונים שלכם:

משקולות אוניברסליות

משקולות אוניברסליות

 

מדובר במשקולות חכמות המאפשרות לעבור בסיבוב חוגה בין משקלים שונים המתחברים למוט המשקולות תוך שניות ספורות ובכך לאפשר לכם לבחור את המשקל הרצוי מתוך 15 משקלים החל מ2.3 ועד 24 ק"ג.

 

יתרונות המוצר:

 • זוג משקולות 552 מחליפות 30 משקולות רגילות.
 • חיסכון בכסף לעומת רכישה של משקולות באותם משקלים.
 • העיצוב המיוחד שלהן מאפשר לחסוך מקום בבית.
 • המעבר בין המשקלים השונים מהיר וקל.
 • מבחר רחב של משקלים לבחירה בשניות בודדות בזכות מנגנון מיוחד בטיחותי ועמיד.
 • עיצוב מודרני ויפה שישדרג כל חדר כושר ביתי.

 

סט משקולות במזוודה 50 ק"ג עם גלגלים

סט משקולות במזוודה 50 ק"ג עם גלגלים

 

הסט כולל 2 מוטות קצרים, מוט באורך 150 ס"מ המורכב מ3 חלקים מתברגים ומגוון רחב של צלחות. בעזרת הסט ניתן לבצע מגוון רחב של תרגילים לחיטוב וחיזוק הגוף.

 

יתרונות המוצר:

 • מגיע במזוודה עם גלגלים לאחסון וניוד קל.
 • המוט הארוך קומפקטי יחסית ויתאים לחדרי כושר קטנים יותר.
 • מגוון רחב של משקלים למתאמנים מתקדמים ומתחילים.
 • החלפה מהירה וקלה של משקלים.
 • עמיד וחזק.

 

משקולות יד עם ציפוי ABS

משקולות יד עם ציפוי ABS

 

סט משקולות למי שמחפש מחיר נוח יותר, ניתן לבחור את המשקל הרצוי בהתאם לרמת הכושר שלכם ולהוסיף צלחות נוספות בהמשך בהתאם לצורך. הצלחות מתאימות למוטות ארוכים בקוטר 30 מ"מ שמופיעים באתר שלנו.

 

יתרונות המוצר:

 • מחיר אטרקטיבי במיוחד.
 • הציפוי המיוחד של הצלחות והמוט מונע חלודה כך שניתן להתאמן ולהשאיר את הסט בחוץ.
 • עמיד בפני זעזועים ונפילות.
 • מאפשר עבודה שקטה ומגן על הרצפה.
 • ללא ריח של גומי או ברזל.
 • תוצרת האיחוד האירופאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות