מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

איך להשתמש בחגורת משקל?

איך להשתמש בחגורת משקל?
תוכן עניינים

כאשר מתאמנים עם משקלים כבדים, ציוד בטיחות כמו חגורת משקל יכול לעזור לכם להתאמן ולמנוע פציעות מיותרות. חגורות משקל יכולות להפוך תרגילי עליות מקבילים, מתח וסקוואט לתרגילים אינטנסיביים יותר ובו זמנית להגן על הגב התחתון והבטן שלכם מפני לחץ ופציעות.

 

חגורת משקל

חגורות משקל הן חגורות גדולות המקיפות את המותניים עם חיבור לולאת שרשרת ממתכת. ניתן לחבר צלחות משקל לשרשרת כדי להגביר את ההתנגדות בעת ביצוע תרגילים שונים. אז במקום להרים רק את משקל הגוף במהלך התרגיל, אנחנו יכולים להרים את משקל הגוף שלנו בתוספת משקל נוסף מצלחות משקל אותן נחבר לחגורה.

 

קיימים 2 סוגים עיקריים של חגורות משקל:

1. חגורות משקל מעור

החגורות אלו נחשבות לעמידות וחזקות יותר, ניתן להשתמש בהן עם כל סוגי צלחות משקל. החסרונות שלהן הוא שעור עלול להסריח מזיעה לאחר מספר שימושים, עלול להיות קשה יותר לניקוי ובדרך כלל חגורות משקל מעור יקרות יותר בצורה משמעותית מחגורות משקל מבד.

2. חגורות משקל מבד

חגורות משקל מבד הן לרוב זולות וקלות יותר לניקוי מאשר חגורות משקל מעור, אך הן אינן חזקות כחגורות מעור. כך או כך, חגורת בד טובה לא תקרע ממשקל סטנדרטי.

 

היתרונות של שימוש בחגורה להעמסת משקל

עליית מקבילים היא תרגיל נהדר למשקל גוף המחזק ומחטב את הכתפיים, האצבעות, הגב והשריר התלת ראשי. אבל מכיוון שזהו תרגיל המשתמש במשקל הגוף שלנו, בסופו של דבר אנחנו מוגבלים מבחינת ההתנגדות אותה הגוף שלנו מספק. חגורה להעמסת משקל מאפשרת לנו לחבר משקל נוסף במהלך התרגיל כדי שנוכל להמשיך ולבנות את הכוח שלנו ככל שנתחזק.

 

לפניכם מספר סיבות נוספות מדוע כדאי להשתמש בחגורה להעמסת משקל:

 • שיפור היציבה – אנשים רבים נוטים “להתנדנד” כאשר הם מבצעים את התרגיל, כך שכאשר אנו מוסיפים משקל נוסף בתחתית מרכז הכובד שלנו זה יעזור לנו להישאר יציבים יותר במהלך התנועה.
 • שיפור החוזק – מכיוון שיש יותר משקל, החלק העליון של התנועה נעשה קשה יותר. חגורות להעמסת משקל עוזרות לאמן את כוח הנעילה בשיא תנועת האימון.
 • זרועות מחוטבות יותר – חגורה להעמסת משקל יכולה לזרז את תהליך החיטוב והניפוח של הזרועות שלנו על ידי הוספת משקל רב יותר והוספת התנגדות לתרגילים הסטנדרטים אותם אנו מבצעים.

 

באילו שרירים מתרכזת חגורה להוספת משקל?

תרגיל עליות מקבילים הוא תרגיל נהדר מכיוון שהוא עובד בו זמנית על מספר קבוצות שרירים בגוף שלנו:

 • חזה – תרגילי עליות מקבילים משפיעים על שרירי החזה שלנו, במיוחד על החלק התחתון. תנועת הטבילה חולקת קווי דמיון רבים עם תנועת דחיפה, כך שזה הגיוני ששני התרגילים יתמקדו בקבוצות שרירים דומות.
 • תלת ראשי – תרגיל עליות מקבילים מצוין גם עבור השריר התלת ראשי שלנו. מכיוון שאנחנו מרימים את כל משקל הגוף שלנו בצורה חופשית מהקרקע התרגיל אפקטיבי במיוחד.
 • גב – תרגיל עליות מקבילים יעיל מאוד גם לבניית שרירי גב. כשאנחנו מבצעים את התנועה בצורה נכונה, אנחנו אמורים להרגיש מאמץ על פני רוב שרירי הגב שלנו.
 • כתפיים – לבסוף, התרגיל מעולה עבור שרירי הכתפיים שלנו. תרגיל זה יכול גם לעזור באופן משמעותי אם נפצעתם בעבר בכתף כמובן שיש להתאמן בצורה זהירה ולהוסיף משקל בהדרגה.

חגורת משקל

 

תרגילים שונים עם חגורה להרמת משקל

חגורה להרמת משקל מיועדת בעיקר לביצוע תרגילי עליות מקבילים, אך למעשה ניתן להשתמש בה עבור מגוון רחב של תרגילים. כדי ללבוש את החגורה להרמת משקל, אנחנו פשוט צריכים לחגור אותה סביב המותן ולחבר את האבזם או הסקוטש, למנגנון הנעילה שלה (בדרך כלל מדובר בטבעת מתכת).

אנחנו נרצה לוודא שהחגורה תהיה צמודה סביב המותניים שלנו אבל לא כל כך הדוקה שהיא תגביל את טווח התנועה שלנו.

 • עליות מקבילים – עליות מקבילים הוא תרגיל קלאסי. אנחנו מתחילים כאשר הידיים צמודות לצידנו, לאחר מכן יש לאחוז במוטות המקבילים. להוריד בצורה איטית את גופנו למטה, תוך כדי שאנחנו מכופפים את המרפקים עד שהחזה שלנו בגובה המוט. לאחר מכן יש ללחוץ לאט מעלה עד שאנחנו מגיעים למצב זקוף. יש לוודא שאנחנו לא מנפנפים ברגליים בעת הדחיפה למעלה, ושומרים על הגוף שלנו במרכז.
 • תרגיל מתח – חגורה להרמת משקל מתאימה גם לתרגילי מתח. בעזרת החגורה אנחנו יכולים להוסיף משקל נוסף כדי שנוכל להתחזק עם תרגילי משקל גוף אלה. שימוש בחגורה להרמת משקל אינו משנה את הדרך הנכונה לביצוע התרגיל. נתחיל את התרגיל כאשר הידיים שלנו מושטות לצדדים ונמשוך את עצמנו לאט עד שהסנטר שלנו יהיה בגובה המוט.
 • סקוואטים – סקוואט יכול להיות תרגיל אפקטיבי יותר עם חגורה להרמת משקל. כל שעלינו לעשות הוא לחבר את החגורה והמשקל, והסקוואט יהיה הרבה יותר מאתגר. הדבר הטוב בשימוש בחגורה בסקוואט הוא שהיא עוזרת לנו לשמור על שיווי משקל ולבנות כוח ברגליים. החגורה יכולה לשמש גם כחגורת סקוואט כדי להגן על הגב והבטן.
 • הליכה עם משקל – הליכה עם משקל הנקראת גם “טיול מפלצות”, המהווה תחליף מצוין לתרגילי סקוואט. שימו את החגורה והמשקל, והורידו את עצמכם לתנוחת כריעה. לאחר מכן, תוך שמירה על התנוחה, התחילו ללכת לאט קדימה, וודאו שהרגליים והגב שלכן היו מעורבים במהלך התנועה.
 • תליה על מוט מתח עם משקל – מדובר בתרגיל המיועד לבניית סיבולת שרירים. התנועה דומה לתנועת מתח, אלא שבתרגיל זה אנחנו נחזיק את עצמנו בגובה קבוע כל עוד נוכל לעשות זאת. תליות עם משקל הן תוספת טובה לתרגילי מתח מכיוון שתרגיל זה מתמקד בסיבולת השרירים.

 

 

שאלות נפוצות על חגורת משקל

איך לובשים חגורת משקל עם שרשרת?

בדרך כלל, חגורת משקל תעטוף את המותניים שלנו ותתחבר עם סקוטש או אבזמים ממתכת. השרשרת תכרך בדרך כלל סביב החגורה עצמה, כך שלא צריך לחבר אותה בנפרד. יש להשחיל את השרשרת דרך החורים של צלחות המשקל כדי להוסיף משקל לחגורה.

 

כמה משקל יכולה להחזיק חגורת משקל?

זה תלוי בסוג החגורה. חלק מהחגורות מתאימות למשקל מרבי של 20 ק”ג, בעוד שאחרות מתאימות למשקל מרבי של 120 ק”ג.

 

איך עושים עליות מקבילים משוקללים בלי חגורה?

אם אין לכם חגורת משקולות, תוכלו להשתמש בתיק כושר כחגורה מאולתרת. הכניסו את המשקולות לתיק וקשרו אותן סביב המותניים. אתם יכולים גם להחזיק משקולת קטנה יותר בין הרגליים. אך למען הנוחות והבטיחות שלכם אנחנו ממליצים לקנות חגורה על מנת לבצע תרגילים מסוג זה. ניתן להשתמש גם בוסט משקולות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות