מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

איך לבחור כפפות אימון?

איך לבחור כפפות אימון?
תוכן עניינים

כפפות אימון, כפפות להרמת משקולות, כפפות לחדר כושר או כפפות כושר לא משנה באיזה שם תבחרו לקרוא להן הכפפות הן חלק חיוני בהרמת משקולות, ללא כפפות, הסיכוי שנסבול משלפוחיות, יבלות או ניפצע במהלך האימון גבוה יותר.

 

חלק קטן מקהילת המתאמנים סבורים כי כפפות אימון אינן נדרשות וניתן להתאמן גם בלעדיהן, אמירה זו נכנה עד למידה מסוימת מכיוון שהשימוש בהן מקטין את הסיכוי שהמוט יחליק מהידיים שלנו במהלך האימון ויתרסק אלינו.

במדריך זה נספר לכם את כל מה שתצטרכו לדעת על כפפות לחדר כושר.

 

מהן כפפות להרמת משקולות?

הכפפה היא בעצם רצועה של חומר (דמוית עור, פוליאסטר, לייקרה, גומי, ניאופרן, עור, ספנדקס או מיקרופייבר), שאנו לובשים על היד ופרקי האצבעות באופן שלא מכסה בצורה מלאה את כל האצבעות.

הכפפות לא מכסות את כל האצבעות על מנת להבטיח אחיזה נוחה וגמישות, חומר זה בעצם משפר את האחיזה שלנו במוט המשקולות ומגן על הידיים שלנו.

הכפפות מורכבות ממספר חלקים:

 1. צד כף היד: האזור המרופד בסיליקון, מיקרופייבר או בחומר אחר בהתאם לסוג של הכפפה, הריפוד מאפשר אחיזה בטוחה יותר ומגן על כף היד שלנו.
 2. החלק האחורי: החלק האחורי של אזור פרק כף היד בדרך כלל מכיל רצועת סקוץ' על מנת לסגור את הכפפה בצורה הדוקה.
 3. חורי האצבעות: דרך הפתחים הללו אנחנו מוציאים את האצבעות והאגודל.
 4. קצה שורש כף היד: בחלק מהכפפות יש רצועה נוספת המאפשרת לקבע את שורש כף היד או להדק אותו מסביב למוט.

 

מהן היתרונות של כפפות אימון?

לכפפות כושר יש 4 יתרונות מרכזיים:

 1. לספק אחיזה טובה ובטוחה יותר.
 2. להגן על כף היד מיבלות ושלפוחיות.
 3. לספק תמיכה לפרק כף היד ולמנוע פציעות באזור זה (במידה והכפפה מגיעה עם רצועת תמיכה לפרק כף היד).
 4. לספק נוחות במיוחד אם יש לכם נטייה להזיע בכפות הידיים.

 

מדוע מתאמנים משתמשים בכפפות אימון?

אתם בוודאי שואלים מדוע להשתמש בכפפות אימון כאשר אפשר לשים גיר על הידיים ולהשיג את אותה המטרה?

ובכן, כפפות כושר מבטיחות הגנה של כ85% מפני פציעות פרקי כף היד, יבלות ושלפוחיות. הרעיון שעומד מאחורי שימוש בהן הוא להגן על העור ולשמור אליו במהלך האימון.

 

גיר לעומת כפפות אימון

גיר או מגנזיום מגיע בצורה נוזלית או מוצקה ומשמש מתאמנים רבים לשיפור האחיזה ומניעת החלקה, ניתן לראות שימוש בחומר זה במיוחד בתחום של התעמלות קרקע, המתאמנים מורחים את החומר על הידיים לפני שהם מתחילים את התרגיל, הגיר מייבש את הזיעה בכף היד ומשפר את האחיזה.

לדברי חלק ממאמני הכושר והמתאמנים, אחד היתרונות העיקריים שיש לגיר על כפפות אימון, הוא שהוא אינו מפריע לכוח ולצורת הגוף שלנו.

רבים מאמינים כי לבישת כפפות מוסיפה שכבה נוספת למוט ובכך מפריעה לכוח – דעה זו היא שנויה במחלוקת בקרב קהילת הרמת המשקולות.

נכון לרגע כתיבת מאמר זה אנו לא מודעים למחקרים כלשהם המראים כי הכפפות פוגעות בכוח ולעת עתה נוכל להתייחס להצהרה זו כמיתוס בלבד, במידה ואתם מודעים למחקר כזה נשמח לשמוע על כך בתגובות.

 

כמות המתאמנים שמשתמשים בכפפות אימון

כרגע אין נתונים סטטיסטיים או סקרים זמינים שמראים את כמות האנשים שמתאמנים עם כפפות, ניקח בחשבון גם שכפפות אימון אינן מורשות לשימוש בתחרויות של הרמות משקלים ואנשים משתמשים בהן על מנת לשמור על הבטיחות ולמנוע פציעות בחדרי כושר ובבית בלבד.

אם היינו צריכים לתת הערכה גסה לגבי כמות האנשים שמשתמשים בכפפות אימון, להערכותינו מדובר כמחצית המתאמנים ולכן קיימת אי הסכמה בקרב המתאמנים לגבי הצורך בשימוש בהן.

 

סוגים שונים של כפפות אימונים

ישנם סוגים שונים של כפפות אימון, כשאנחנו אומרים סוגים הכוונה שלנו לעיצובים שונים ולא מותגים. מרבית הכתבות וההשוואות באינטרנט שתמצאו עוסקות במותג של הכפפה ולא בקונספט העיצובי שלהן, בכתבה זו אנחנו נתמקד בסוגים השונים של כפפות האימון שקיימות ולא במותג ספציפי.

 

ניתן לחלק את הכפפות ל-2 סוגים עיקריים:

 

כפפות עם תמיכה לפרק כף היד

מדובר בכפפות אימון עם רצועה נוספת לתמיכה בפרק כף היד.

כפפות אלה בדרך כלל בטוחות יותר לשימוש מכיוון שהן מספקות הגנה נוספת לפרק כף היד ומגינות עלינו מפני נקעים. לאחר שנשים את הכפפות נלפף או נקשור את רצועת פרק כף היד בצורה מאובטחת מסביב לפרק כף היד שלנו על מנת לקבל תמיכה נוספת במהלך האימון.

הרצועות מגיעות בצבעים, אורכיים ועוביים שונים, לצבע אין חשיבות ומדובר בהעדפה אישית בלבד, אך לאורך ולעובי יש חשיבות רבה, ככל שהרצועה ארוכה יותר נוכל ללפף אותה מספר רב יותר של פעמים סביב שורש כף היד וככל שהרצועה עבה יותר כך התמיכה גדולה יותר.

 

כפפות ללא תמיכה לפרק כף היד

מדובר בכפפות או רפידות שמגיעות ללא רצועה למפרק שורש כף היד, יש מתאמנים שמעדיפים את הכפפות הללו מכיוון שזה מפחית את התלות שלהם בעטיפה ותמיכה בפרק כף היד שלדעתם מפריע לצורת אחיזה נכונה.

 

חומרים שונים של כפפות אימון

מכיוון שקיימים סוגים רבים שונים של כפפות אנו נתרכז בחומרים הפופולאריים ביותר שנמצאים בשימוש, יצרנים רבים משלבים בין מספר חומרים על מנת ליהנות מהיתרונות של כל חומר בכפפה אחת:

 • עור – כפפות אלו הן די נפוצות, הן עמידות ויכולות לשמש אותנו לתקופה ארוכה. לעור יש יתרון נוסף בכך שהוא מספק אחיזה טובה יותר. החיסרון המרכזי של העור הוא בכך שאסור לחשוף אותו לאור שמש ישיר מכיוון שהוא עלול להתייבש ולהתפרק.
 • גומי- כפפות אלו הן עמידות ונוחות, למרות שהן לא יחזיקו מעמד כמו כפפות מעור, אך הן עדיין מספקות אחיזה טובה ולחלקן בטנה פנימית שמנדפת זיעה.
 • ניאופרן – זהו סוג של גומי סינתטי המשמש בדרך כלל לייצור של כפפות עם אחיזה משופרת. היתרון המרכזי של חומר זה הוא בכך שהוא עמיד בפני מים, לפיכך מאוד מתאים למתאמנים שמזיעים הרבה.
 • סיליקון – חומר זה נמצא בשימוש בתעשיות רבות. לחומר תכונות דמויות לגומי והוא משמש לייצור כפפות עם אחיזה וחיכוך משופרים. כאשר משלבים אותו עם ניאופרן, שילוב זה מספק אחיזה נוספת.
 • כותנה – היתרון המרכזי של כותנה היא שחומר זה נושם. באופן כללי כותנה היא החומר המועדף בבגדים. כאשר כפפות מכותנה מעוצבות בצורה נכונה הן מרופדות, נוחות, מגנות על הידיים והכי חשוב מאווררות.
 • ספנדקס – סיב סינטטי עשוי פולימר, הוא חזק, קל משקל , עמיד בפני זיעה, אלסטי ומתאים לכיבוס במכונת כביסה.

 

עד כמה הדוקות צריכות הכפפות לשבת על היד

הכפפות צריכות לשבת בצורה הדוקה אך לא צמודה מדי, התנועה שלנו צריכה להיות קלה ולא מוגבלת, הכפפות צריכות לשבת בצורה שהן לא יחליקו.

 

שטיפה ותחזוקה נכונה של כפפות אימון

כפי שכפפות עוזרות במניעת הפצה של מחלות כך הן גם יכולות להפיץ אותן. קיימים משטחים רבים בחדר כושר שחושפים אותנו לחיידקים אך כפפות האימון שלנו יכולות להפיץ ולהרבות חיידקים במידה ולא ננקה אותם בצורה תקינה. הכפפות שלנו נוגעות במשטחים רבים בחדר הכושר עם חיידקים, אמנם לא מומלץ לכבס אותן לאחר כל שימוש אך מומלץ לעשות זאת כל כמה זמן במיוחד עם יש להן ריח רע הנובע מהצטברות של זיעה.

 

מדוע כדאי לשטוף כפפות אימון?

כפות הידיים שלנו מזיעות במהלך האימון, הצטברות של זיעה זו עלולה להביא לגירוי ולפריחות לאורך זמן. הפתרון הוא לשטוף את הכפפות או להחליף אותן בכל כמה זמן.

 

קיימים מספר דרכים שבהן ניתן לנקות כפפות אימונים:

 

שטיפה במכונת כביסה

את רוב כפפות האימון ניתן לכבס ללא חשש מכיווץ או עיוות. הטמפרטורה המקסימלית והתוכנית המתאימה רשומות בדרך על התווית של הכפפות במידה ולא מצוין ניתן ליצור קשר עם היצרן על מנת לבדוק מהן הפרמטרים המתאימים ביותר.

לאחר שווידאנו את התוכנית והטמפרטורה המתאימה נוודא כי:

 • רצועות היד במידה והן קיימות מאובטחות וסגורות.
 • לאחר הכביסה ניתן לכפפות להתייבש באוויר בתוך הבית (ברוב הסוגים של הכפפות אסור בתכלית האיסור לייבש אותן במייבש).

 

שטיפה ידנית

במידה ולא ניתן לכבס את הכפפות שלכם במכונת כביסה ניתן לכבס אותן ידנית (שימו לב גם במקרה זה מומלץ ואף רצוי לוודא שניתן לעשות זאת מול היצרן). נפעל על פי השלבים הבאים:

 1. נסגור את הניקוז ונמלא את הכיור במים חמים עם 4-5 טיפות של סבון נוזלי (שאינו מכיל אקונומיקה).
 2. נשפשף את החלק החיצוני של הכפפות עם הידיים.
 3. נעביר מים עם סבון דרך כל פתח של אצבע בכפפות.
 4. נהפוך את הכפפה כלפי חוץ ונחזור על התהליך.
 5. לאחר שהכפפה נקייה נרוקן את מי הסבון ונחליף אותם במים נקיים וחמים.
 6. נשטוף את הכפפות כדי לוודא שלא נשארו שאריות של סבון.
 7. נתלה את הכפפות בתוך הבית כדי שיתייבשו באוויר.

 

ייבוש של כפפות אימון

כפי שציינו מקודם לא ניתן לייבש את מרבית הסוגים של הכפפות במייבש מכיוון שזה יגרום לעיוות של הכפפות. במקום זאת מומלץ לתת להן להתייבש באוויר. ניתן לעשות זאת בבית ובחוץ אך מומלץ לעשות זאת בבית מכיוון שאור שמש ישיר וחום עלולים לפוגע בסיבים של הכפפות. בחורף ניתן לייבש אותן בתוך הבית בעזרת מאוורר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות