מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

מה ההבדל בין אופני ספינינג לאופני כושר?

מה ההבדל בין אופני ספינינג לאופני כושר?
תוכן עניינים

כלל אצבע בבחירת מכשיר כושר הוא התועלת שלו למתאמן, לבריאותו וליעדי הכושר שלו. ובכל הנוגע לאימון כושר איכותי בבית, אין מכשיר כושר טוב יותר מהאופניים. אבל רגע, איזה אופניים? יש אופני ספינינג, ויש אופני כושר; איך תדעו במה לבחור? שני הסוגים מתאימים לאימון אירובי בעצימות בינונית עד גבוהה ושניהם מאיצים את הדופק ושורפים קלוריות ביעילות, אך כל אחד מהם עונה על צורכי כושר שונים.

 

רוצים לאבזר את חדר הכושר הביתי באופניים ומתלבטים מה לקנות? לפני שאתם קונים, כדאי שתכירו כל סוג לעומק ותבינו מה היתרונות שלו, ואיזו תועלת תוכלו להפיק ממנו. אז מה ההבדל בין אופני ספינינג ובין אופני כושר? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

אופני ספינינג

 

אופני ספינינג

כשחושבים על אופני ספינינג, חושבים בדרך כלל על אימון כושר קבוצתי רווי זיעה בעצימות גבוהה. אם גם אתם חושבים כך, אתם לא רחוקים מהאמת. אופני ספינינג עוצבו לאימונים ארוביים דינמיים שמדמים חוויית רכיבה מהירה על הכביש. לאופני ספינינג יש גלגל תנופה כבד שנמצא בחזית המכשיר ומדמה רכיבת אופניים מהירה מאוד על כביש פתוח.

 

מאפיינים עיקריים

כדי להבין מה ההבדל בין אופני ספינינג לאופני כושר, צריך לבחון את המאפיינים העיקריים של כל סוג. נתחיל במאפיינים של אופני ספינינג:

 • גלגל תנופה – לאופני ספינינג יש גלגל תנופה קדמי כבד שמאפשר תנועת דיווש חלקה ומתמשכת אך בד בבד מפעיל כוח התנגדות שמאתגר את הרוכב.
 • כוח התנגדות – באימון ספינינג הרוכב יכול להגדיר את כוח ההתנגדות המתאים לו ולקבוע את עצימות האימון. אפשר להתאמן על אופני הספינינג בעצימות נמוכה ובהתנגדות מזערית, ואפשר להתאמן בעצימות גבוהה ובהתנגדות מרובה. הכול לפי רמת הכושר של המתאמן ויכולותיו.
 • הטיית הגוף – באימון ספינינג הגוף של המתאמן נוטה קדימה כדי להקל את תנועת הרכיבה האינטנסיבית וכדי לחזק את פלג הגוף התחתון, את שרירי הליבה ואת מערכת הלב וכלי הדם.

 

אופני ספינינג יתרונות

 • אימון ארובי אינטנסיבי – העיצוב הדינמי של אופני ספינינג אידיאלי למתאמנים שלא מפחדים מאתגרים ארוביים.
 • אימון קבוצתי – כן, אפשר להשתתף בשיעורי ספינינג קבוצתיים ולקבל השראה ומוטיבציה ממתאמנים אחרים, אך אפשר גם להזיע בספינינג ולקבל את ההשראה בפרטיות של הבית.
 • אימון בעצימות גבוהה – אפשר להגדיר את רמת העצימות באימון ספינינג ולדווש בעוצמה כדי לשרוף קלוריות ביעילות ולשפר את רמת הכושר; אך אפשר גם להגדיר אימון בעצימות בינונית ואפילו נמוכה אם אתם מדוושים מתחילים ששואפים למעלה.

 

אופני ספינינג חסרונות

 • תנועת גוף מונוטונית – תנועת הדיווש המונוטונית עלולה לשעמם מתאמנים שרגילים לאתגרי כושר מגוונים. אם אתם כאלה, כדאי שלצד אופני הספינינג יהיו לכם מכשירי כושר נוספים שייתנו לכם את הגיוון שאתם צריכים.
 • חשש מקושי פיזי – יש מתאמנים שחוששים מאימונים אינטנסיביים ועלולים להירתע מאופני ספינינג כיוון שהם כל כך אינטנסיביים. אז אם אתם ספינרים מתחילים, אתם יכולים לקבוע את הגדרות הקושי באופניים וליהנות מאימון מתון אך מספק. ואם אתם מתאמנים ותיקים, שום דבר לא יכול להרתיע אתכם, נכון?

 

אופני כושר

 

אופני כושר

כדי להבין עד הסוף מה ההבדל בין אופני כושר לאופני ספינינג, אנחנו צריכים לדבר גם על אופני כושר. לעומת אופני ספינינג, לאופני כושר יש עיצובים שונים ותכליתם העיקרית היא אימון נוח בעצימות נמוכה עד מתונה. בשל כך אופני כושר מתאימים למתאמנים בכל הרמות, גם מתחילים וגם ותיקים, ומשתלבים היטב עם שאר מכשירי הכושר בחדר הכושר הביתי.

 

מאפיינים עיקריים

 • עיצובים רבים – אפשר למצוא אופני כושר בעיצובים רבים, למשל אופניים זקופים, אופני ישיבה ואופני אפקט כפול המפעילים את פלג הגוף העליון ואת פלג הגוף התחתון בעת ובעונה אחת.
 • הגדרות קושי – בדומה לאופני ספינינג גם לאופני כושר יש הגדרות קושי, והמתאמנים יכולים לקבוע את רמת הקושי המתאימה להם בזמן האימון.
 • נוחות – מרבית אופני הכושר נוחים ומתאימים למתאמנים מבוגרים או למתאמנים שמתמודדים עם כאבי גב או בעיות מפרקים.

 

אופני כושר יתרונות

 • אימון בעצימות נמוכה – העיצוב המעודן של אופני הכושר והתאמתם לאנשים שמתמודדים עם דלקת פרקים או בעיות גב, באות לידי ביטוי באימון בעצימות נמוכה עד מתונה.
 • רמות קושי שונות – במרבית אופני הכושר אפשר להגדיר רמות קושי שונות, וכל מתאמן יכול לקבוע לעצמו את רמת הקושי ולהעלות אותה מאימון לאימון.
 • אימון קליל ונוח – אופני כושר מתאימים למתאמנים בכל הגילים ובכל רמות הכושר.

 

אופני כושר חסרונות

 • אימון לא אינטנסיבי – מתאמנים ותיקים עלולים להירתע מהאימון הקליל המתון על אופני הכושר ולהעדיף מכשירי כושר אינטנסיביים יותר כמו אופני ספינינג, אליפטיקל או הליכון.

 

מה עדיף אופני ספינינג או אופני כושר?

הבחירה בין אופני ספינינג לאופני כושר צריכה להיות מושפעת מיעדי הכושר שלכם, מההעדפות שלכם וממצבכם הגופני. אם אתם צריכים אימון אינטנסיבי בעצימות גבוהה, אופני ספינינג מעולים בשבילכם. ואם אתם צריכים אימון מתון בעצימות נמוכה או בינונית, לכו על אופני כושר. חשוב להבין ששני סוגי האופניים מצוינים לאימון איכותי ויעיל, אך לכל אחד מהסוגים יש תכלית שונה, וזה בסדר. מוכנים לבחור באופניים המתאימים לכם? קדימה, התחילו לדווש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות