מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

גומיות התנגדות למתח

גומיות התנגדות למתח
תוכן עניינים

גומיות התנגדות למתח, הידועות גם כרצועות עזר, הן סוג מיוחד של רצועות התנגדות שנועדו לסייע לאלו המנסים לבצע תרגילי מתח. הגומיות יכולות לעזור לכם בביצוע התרגיל ולבנות את השרירים הנדרשים על מנת שתוכלו לבצע את התרגיל עצמאית.

 

תרגילי מתח קשים עבור מתאמנים רבים. אפילו חלק מהספורטאים המנוסים מתקשים בתרגיל זה. אם לגוף שלכם אין מספיק כוח לעשות מתח אחד, אז זה קשה לבנות את קבוצות השרירים הדרושה על מנת לבצע את התרגיל.

בעזרת גומיות התנגדות למתח, אתם יכולים לתרגל את התנועה של המתח מבלי לאמץ את הידיים. זוהי דרך מצוינת לצלול לתוך תרגיל שהוא מאתגר ואפקטיבי עבור פלג הגוף העליון שלכם. עם הגומיות תוכלו לחזק את שרירי הטרפז, הדו-ראשי, הגב ועוד. בסופו של דבר תוכלו לבצע תרגילי מתח ללא הגומיות ולהשתמש בהן למגוון אחר של תרגילים.

 

כיצד להשתמש בגומיות התנגדות למתח

השימוש בגומיות יכול להיות מעט מבלבל בהתחלה, אז נחלק אותו לשלבים מדויקים.

1. התחילו עם פעילות אירובית (פעילות של 10 דקות מספיקה) כדי להתחמם. השרירים שלכם יהיו מוכנים יותר לאימון והסיכון להיפצע יהיה הרבה יותר נמוך.

 

2. בחירת העובי הנכון של הגומייה. הגומיות הללו הן למעשה רצועות התנגדות ארוכות במיוחד שמורכבות במרבית המקרים מלולאה אחת רציפה. כמו ברצועות התנגדות רגילות, קיימות רמות קושי שונות בהתאם לעובי הגומייה.

עבור תרגילי מתח, אתם רוצים להשתמש בגומיית מתח ברמת התנגדות גבוהה יותר אם אתם מתאמנים מתחילים. מכיוון שהרצועה נושאת את משקל הגוף שלכם, הרצועות עם התנגדות גבוהה נושאות משקל רב יותר ונותנות לכם יותר סיוע. אם אתם רק מתחילים, בחרו את רצועה המספקת את רמת ההתנגדות הגבוהה ביותר המתקרבת למשקל גופכם, שימו לב לעומס המרבי בהתאם לעובי הגומייה:

 • 6.4 מ"מ – 10 ק"ג.
 • 13 מ"מ – 20 ק"ג.
 • 19 מ"מ – 25 ק"ג.
 • 21 מ"מ – 30 ק"ג.
 • 29 מ"מ – 45 ק"ג.
 • 32 מ"מ – 55 ק"ג.
 • 45 מ"מ – 75 ק"ג.
 • 64 מ"מ – 100 ק"ג.

 

3. לפפו את הרצועה סביב החלק העליון של מוט המתח שלכם. ודאו שהחיבור מאובטח. אם הגומייה שלכם אינה לולאה רציפה, תצטרכו לקשור אותה לחלק העליון של מוט המתח.

 

4. הכניסו את פלג גופכם התחתון לתוך הלולאה שנוצרה בגומייה. אתם יכולים להכניס את שתי הרגליים, או להכניס רגל אחת ולקפל את הרגל השנייה מאחורה בהתאם לנוחות שלכם.

 

5. החזיקו בחוזקה את מוט המתח עם כפות הידיים. הידיים שלכם צריכות להיות קצת יותר רחוקות מרוחב הכתפיים שלכם. אם אתם מתקשים להגיע למוט, אתם יכולים לעמוד על כיסא.

 

6. שמרו על כל הגוף שלכם נוקשה. אתם רוצים לשמור על שרירי ליבה מתוחים וחזקים: התמקדו בהידוק שרירי הבטן, האגן והישבן. שמרו על שרירי ליבה חזקים במהלך כל התרגיל.

 

7. שמרו על מרפקים מכוונים לכיוון הרצפה, משכו את הסנטר לכיוון המוט. המטרה היא להעביר את הסנטר שלכם מעט מעל המוט.

 

8. הנמיכו את הגוף באיטיות עד שהזרועות שלכם מתיישרות. ברגע שתעשו זאת, התחילו את החזרה הבאה שלכם. הגומייה תקל עליכם ותעזור לכם לבצע את התרגיל. בצעו 5-8 חזרות לפני מנוחה.

כאשר תגלו שיפור אז תוכלו להעלות את מספר החזרות לאזור ה-12.

 

 

תרגילים נוספים שניתן לבצע עם הגומיות

כפי שציינו מקודם גומיות אלו מתאימות לתרגילים נוספים ולא רק לתרגילי מתח, כך שניתן לאמן קבוצות שרירים נוספות בהתאם לרמת ההתנגדות (העומס המרבי של הגומייה):

 • שוקיים וכתפיים – רמת התנגדות קלה.
 • תלת ראשי ודו ראשי – רמת התנגדות בינונית.
 • רגליים, חזה וגב – רמת התנגדות בינונית עד קשה.
 • רגליים, חזה וגב – רמת התנגדות קשה.

 

לפניכם סרטון בו תוכלו למצוא מגוון רחב של תרגילים עם גומיות התנגדות, כך שתוכלו לבצע אימון גוף מלא ולא רק סיוע בתרגילי מתח:

 

 

גומיות התנגדות במחירים אטרקטיביים במיוחד ב-1 קליק לקניה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות