מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

כמה קלוריות נשרפות באימון משקולות?

כמה קלוריות נשרפות באימון משקולות?
תוכן עניינים

כשמדובר בירידה במשקל, או ליתר דיוק, ירידה בשומן, הדאגה הראשונה של מתאמנים רבים היא כמות הקלוריות שהם שורפים. במילים אחרות יצירת גירעון קלורי, שזהו מצב שבו אנחנו שורפים יותר קלוריות ממה שאנחנו מכניסים לגוף שלנו ועל ידי כך מרזים ומחטבים את הגוף שלנו.

ביצוע תרגילי קרדיו, כמו ריצה או הליכה, הוא בין הדרכים הפופולאריות ביותר על מנת להשיג זאת, אך מתברר שהרמת משקולות יכולה לעזור גם כן. בשורות הבאות אנחנו מספקים סקירה מעמיקה אודות הדרכים היעילות לשריפת קלוריות מקסימלית באימון. כמו כן, אנחנו מציעים דרכים פרקטיות להתחיל לעבודה. תזכרו, היום הוא היום הכי טוב להתחיל, אז צאו לדרך!

 

אירובי לעומת אנאירובי

כדי להבין את הקשר בין אימון משקולות לשריפת קלוריות, עלינו לדעת מה ההבדל בין פעילות אירובית לאנאירובית.

פעילות גופנית אירובית מתמשכת, כמו ריצה קבועה או רכיבה על אופניים, הן פעילויות בעצימות נמוכה ולכן ניתן לבצע אותן לתקופה ארוכה יותר. הגוף שלנו מקבל מספיק חמצן כדי להבטיח שנוכל לבצע את הפעילויות לאורך זמן ארוך.

לעומת זאת, פעילות גופנית אנאירובית, כמו הרמת משקולות, היא בעצימות גבוהה. עם התפרצויות מהירות של כוח בעצימות גבוהה, כתוצאה מכך הגוף שלנו לא מקבל מספיק חמצן כדי לספק לשרירים שלנו מספיק מהר במהלך האימון, התאים שלנו מתחילים לפרק סוכרים במקום על מנת לפצות על המחסור. מכיוון שלא ניתן לשמור על רמת אינטנסיביות זו לאורך זמן רב, התעמלות אנאירובית נוטה להיות קצרה יותר מפעילות אירובית.

אימוני משקולות הם אכן לא תרגיל אירובי, אך תרגילים אלו יכולים לשרוף שומן בדרכים שפעילות גופנית אחרת לא יכולה.

במהלך אימון משקולות של כ-40 דקות הגוף שלנו שורף כ-100-150 קלוריות בלבד זוהי כמות לא גדולה במיוחד אם נשווה אותה לתרגילים אחרים שיכולים לשרוף הרבה יותר קלוריות כמו למשל אימון ספינינג ששורף בממוצע באימון של 40 דקות כ-400-600 קלוריות.

אך לאימון משקולות יש יתרון אחר – מיד לאחר אימון משקולות, הגוף שלנו צריך לחדש את האנרגיה ולתקן את נזקי השרירים שנגרמו. במילים אחרות, תרגילים אינטנסיביים יותר כמו אימוני משקל וכוח שורפים קלוריות ושומן זמן רב יותר לאחר האימון מאשר תרגילים אירוביים בעצימות נמוכה יותר, קילוגרם אחד של שריר שורף 40 קלוריות ביום לאחר אימון עם משקולות.

 

יתרונות נוספים של אימוני משקולות

משטר האימונים הטוב ביותר הוא אחד המשלב פעילות אירובית ואנאירובית, אך להרמת משקולות קיימים יתרונות נוספים לעומת אימון אירובי בלבד:

היתרון הנוסף להרמת משקולות הוא ההסתגלות שהשרירים חווים. השרירים יגדלו בגודלם וייצרו יותר כוח. צמיחת השריר הזו היא שמובילה לתופעת לוואי מועילה נוספת – עלייה בחילוף החומרים.

קילו שריר אחד דורש 6-10 קלוריות ביום כדי לשמור על עצמו. לכן, שגרה קבועה של הרמת משקולות תגדיל את חילוף החומרים של האדם וכמות הקלוריות שהוא שורף.

 

אימוני משקולות לצד אימוני אירובי

ישנם מחקרים רבים המעידים על היתרונות של אימוני משקולות בקשר לשריפת קלוריות וחיזוק המטבוליזם. אימוני התנגדות, כמו אימוני משקולות, יכולים לסייע בשריפת קלוריות במספר דרכים:

  1. שריפת קלוריות במהלך האימון: כמו בכל פעילות גופנית, במהלך אימון משקולות גם נשרפות קלוריות. המאמץ הפיזי הדרוש להרמת משקולות או ביצוע תרגילים שונים מוביל לשימוש באנרגיה הזמינה בגוף.

  2. עלייה במסת השריר: אימוני משקולות תורמים לבניית מסת שריר. שרירים דורשים יותר אנרגיה לתחזוקתם, אפילו במנוחה, כך שגידול במסת השריר יכול להוביל לשיפור המטבוליזם בטווח הארוך.

  3. אפקט התחממות מחדש (EPOC): אחרי אימון אינטנסיבי, כולל אימון משקולות, הגוף נמצא במצב של התחממות מחדש (Excess Post-Exercise Oxygen Consumption), תהליך בו הגוף ממשיך לשרוף קלוריות בקצב גבוה יותר לאחר הפסקת הפעילות. זהו תהליך שבו הגוף מתאושש וחוזר למצבו הבסיסי לאחר מאמץ.

באופן כללי, ניתן להעריך שאימון משקולות של 30 עד 60 דקות יכול לשרוף מ-200 ל-400 קלוריות או יותר, בהתאם לעוצמת האימון ולפרמטרים האחרים. חשוב לציין ששריפת קלוריות היא רק אחד מהיתרונות של אימון משקולות, אשר כוללים גם בניית וחיזוק שרירים, שיפור עמידות עצמית, והעלאת המטבוליזם.

מחקרים שונים תיארו כיצד אימוני משקולות יכולים לשפר את קצב החילוף החומרים ולהגביר את יעילות שריפת הקלוריות, גם במהלך האימון וגם לאחריו.

 

אילו משקולות ומכשירים מומלץ עבור מי שרוצה להתאמן ולשרוף קלוריות?

 

משקולות אוניברסליות

האפקטיביות ביותר עבור מי שרוצה לעשות אימון ממוקד, לשנות משקלים במהירות ולעבוד על מגוון רחב של תרגילים. עדיין אין לכם משקולות אוניברסליות בחדר האימון שלכם? יש לנו את ההצעה המשתלמת ביותר עבורך. זוג משקולות אוניברסליות איכותיות במחיר הנמוך ביותר! תתחדשו ותגוונו את האימון שלכם ותתחילו לשרוף קלוריות ביעילות.

 

 

מכשיר לחיטוב הבטן AB Coaster

באימונים שונים, שרירי הבטן השונים עובדים בדרכים שונות. שרירי הבטן מורכבים מכמה קבוצות שרירים עיקריות:

  1. שריר המעטפת (Rectus Abdominis): השריר הזה הוא ה"שריר בטן" הקלאסי שאנשים רבים מנסים להבליט או לחזק. הוא נמצא בחזית הבטן ואחראי על תנועת הכיפוף קדימה של הגוף.

  2. שרירי הצדדים / האלכסונים (Obliques): קיימים שני סוגים – השרירים האלכסוניים הפנימיים (Internal Obliques) והחיצוניים (External Obliques). הם נמצאים בצדי הבטן ואחראים על תנועות הסיבוב וההטיה של הגוף.

  3. שריר הרחב בטני (Transverse Abdominis): זהו השריר העמוק ביותר בבטן, אחראי על יציבה ותמיכה באזור הלבלב. תרגילים שדורשים יציבה ושליטה בחלל הבטן, כמו פלאנקים, מפעילים אותו במיוחד.

על מנת לעשות לכם את החיים קלים צירפנו כאן מכשיר בטן יעיל להפליא המאפשר להפעיל ביעילות מרבית את כל אחד משרירי הבטן ולסייע בחיטוב מהיר וטוב של הבטן.

 

 

אופני כושר

מחפשים אימון יעיל לשריפת קלוריות שיהיה גם מהנה? אופני כושר הם התשובה המושלמת לכל מי שרוצה לשפר את כושרו ולשרוף קלוריות בצורה מהנה ואפקטיבית. באתר אנו מציעים מגוון דגמים של אופני כושר איכותיים, המעוצבים באופן שיבטיח אימון יעיל ונוח.

אופני כושר מאפשרים לך להתאמן בכל מזג אוויר ובכל שעה, מבלי לצאת מהבית. הם מושלמים לשיפור הסיבולת, חיזוק שרירי הרגליים והלב, וכמובן, לשריפת קלוריות בקצב גבוה. עם אופני כושר, תוכלו לעקוב אחר התקדמותכם, להגדיר מטרות ולהתאים את רמת הקושי לצרכים האישיים שלכם.

גם כאן כמות הקלוריות תלויה בגורמים אינדיבידואליים אך ככלל אצבע נאמר – אדם במשקל ממוצע עשוי לשרוף בין 400 ל-700 קלוריות בשעה באימון רכיבה על אופני כושר בעצימות בינונית. עם זאת, עצימות גבוהה יותר של אימון יכולה להוביל לשריפת עד 900 קלוריות או יותר בשעה.

אופני כושר מעולים עם בורר התנגדויות. האופניים מתאימים למתאמנים ומתאמנות ברמות כושר שונות, מתכווננים בקלות ומאפשרים אימון אירובי יעיל.

 

ולמחפשים להתחיל בקטן (אמנם בקטן אבל להתחיל ממשהו מאשר להישאר על הספה..)

 

אופני ספינינג

אחד ממכשירי הכושר הבולטים ביותר בעולם הכושר המודרני הוא אופני הספינינג. אופני ספינינג, המוכרים גם בתור אופני כושר סטטיים, הם לא רק אופניים בתוך חדר – הם מערכת אימון מתקדמת שנועדה לסייע בשריפת קלוריות באופן יעיל ומהיר יחסית לאימוניםאחרים. באימון על אופני ספינינג, אתה נהנה מסדרה של אתגרים גופניים שמדמים רכיבה במגוון טריטוריות ושיפועים, מה שמאפשר לך לשרוף קלוריות בקצב אופטימלי תוך שמירה על מוטיבציה גבוהה.

כמות הקלוריות שניתן לשרוף במהלך שעה של אימון על אופני ספינינג יכולה להשתנות מאוד בהתאם למספר גורמים כגון רמת הקושי של האימון, קצב הלב, משקל הגוף, גיל, מגדר, וכמובן העוצמה בה מתבצע האימון (עצימות האימון).

באופן כללי, אדם במשקל סטנדרטי עשוי לשרוף בין 400 ל-600 קלוריות בשעה של אימון ספינינג בעצימות נמוכה – בינונית ובין 800-1200 בעצימות גבוהה.

באתר  אנו מציעים מבחר דגמים של אופני ספינינג שהותאמו בקפידה לצרכים של כל אחד ואחת. הם מעוצבים כך שיתאימו למגוון רמות כושר והעדפות אישיות, וכוללים טכנולוגיות חדשניות שמבטיחות אימון יעיל ונוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות