מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

יתרונות של אימון קבוצתי

יתרונות של אימון קבוצתי
תוכן עניינים

לאימון קבוצתי יתרונות רבים, בכתבה זו נעבור על יתרונות אלו ונסביר מדוע כדאי לכם לקחת חלק באימוניים קבוצתיים.

 

כולנו שונים. חלק מעדיפים ללכת לחדר הכושר ולהתאמן לבד. עם זאת, לא כולם כאלה. יש אנשים שלא בטוחים מה עליהם לעשות ברגע שהם נכנסים לחדר הכושר. הם לא יודעים אילו תרגילים לעשות, או שלפעמים הם אפילו לא יודעים איך לעשות נכון את מה שהם רוצים וכך לעיתים אימון עם משקולות יכול להיות לא יעיל ואף מסוכן. 

מטרת חדר הכושר היא לסייע למתאמנים להישאר פעילים ולהיכנס לכושר. במידה ומתאמן לא יודע כיצד להתאמן בצורה נכונה, הוא לא יתמיד או שפשוט לא יראה תוצאות. שיעורים קבוצתיים פותרים את שתי הבעיות הללו.

 

עם זאת, לשיעורים קבוצתיים יש הרבה יותר יתרונות מאשר פשוט לעזור לנו להישאר בכושר:

 

1. מסייעים בהתמדה

כאשר אנחנו מתאמנים לבד, זה יכול להיות קל יחסית לדלג על אימון. אנחנו היחידים שנדע מכך. עם זאת, כאשר אנחנו מתאמנים בשיעור קבוצתי, מספר מתאמנים יבחינו במידה ונדלג על האימון. המדריך שלכם ואחרים בכיתה עשויים לשאול אתכם מדוע החמצתם את המפגש האחרון או אולי אפילו לשלוח לכם הודעת טקסט ולבדוק אם אתם בסדר.

אלה שמתאמנים במסגרת קבוצתית נוטים יותר להשלים את תוכנית ההרזיה שלהם מאשר אלה שעושים זאת לבד. מחקר הראה כי 95 אחוז שהתחילו תוכנית אימונים עם חברים סיימו את התוכנית בעוד שרק 76 אחוז שהתאמנו לבד סיימו אותה. מעבר לכך, הקבוצה הייתה בסיכון גבוה של 42 אחוז לשמור על המשקל מאשר אלה שהתאמנו לבד.

אימון במסגרת קבוצתית מפגיש אותנו עם אנשים אחרים שעוברים את אותו הדבר שאנחנו עוברים. הוא מספק לנו מערכת תמיכה שתדחוף אותנו להשלים את תוכנית האימונים ולשמור על ההישגים שלנו.

 

2. מעודדים אותנו לעבוד קשה יותר

שיעורים קבוצתיים הם דרך מצוינת להישאר פעילים, אך הם גם מצוינים בלדחוף אותנו לעבוד קשה יותר ולהיות טובים יותר. יש מונח המכונה אפקט קוהלר, הקובע שאף אחד לא רוצה להיות החוליה החלשה ביותר בקבוצה. בזמן השיעור הקבוצתי, אנחנו דוחפים את עצמנו לעבוד קשה יותר כדי למנוע מאתנו להיות החוליה החלשה ביותר. אימון במסגרת קבוצתית מעודד אותנו לדחוף את עצמנו רחוק יותר.

שיעורים קבוצתיים נוטים לצד התחרותי שלנו, לכל אחד מאתנו יש צד כזה. המתאמנים הסובבים אותנו ידחפו אותנו להיות טובים יותר ולעבוד קשה יותר, זוהי תחרותיות חיובית שנותנת לנו דחיפה להוציא את המקסימום בכל אימון. 

אימון עם אחרים יכול להגדיל את זמן האימון והעצימות שלו בכמעט 200 אחוז לעומת אימון עצמאי על פי מחקר שנערך בארה”ב.

 

3. מספקים הזדמנויות חברתיות

אחד היתרונות הבולטים ביותר של שיעורים קבוצתיים הוא כנראה החלק החברתי שלו. לא רק שהשיעורים האלה מוציאים אותנו מהבית כדי להיות פעילים, אלא שהם גם נותנים לנו הרבה סיכויים לשפר את הכישורים החברתיים שלנו. שיעורי קבוצות לרוב מהנים יותר מכיוון שהם מאפשרים לנו ליצור אינטראקציה עם אחרים.

הם מציעים לנו הזדמנות להכיר אנשים חדשים שאולי יהיה לנו הרבה במשותף איתם. אחרי הכל, אנחנו כבר משתתפים באותו שיעור! אנחנו יכולים למצוא חברים חדשים בקבוצות אלו, להיפגש איתם לפני ואחרי האימונים המשותפים, וליצור מערכות יחסים מתמשכות.

אימון כקבוצה יוצר תחושה של אחווה. כולם באותה כיתה לאותה מטרה. התמדה בשיעורים אלו יוצרת תחושה של קהילה.

 

4. משפרים את בריאות הנפש

כולנו מודעים עד כמה אימון גופני משפיע על המצב הנפשי שלנו. אימון משחרר את הכימיקלים הטובים של הגוף הנקראים אנדורפינים. אנחנו נוטים להרגיש הרבה יותר מאושרים ומקבלים תחושת אופוריה כאשר אנדורפינים אלו משתחררים לגופנו.

שיעורים קבוצתיים מעודדים את הגוף לשחרר אנדורפינים בדרכים רבות יותר מאשר רק פעילות גופנית. חיוך הוא דרך מצוינת להגביר את האנדורפינים שלנו. כשאר אנחנו לקוחים חלק בהיבט חברתי קיים סיכוי גדול יותר לחייך מאשר אם היינו מתאמנים לבד. דרכים אחרות לשחרור אנדורפינים בשיעורים קבוצתיים כוללות:

  • צחוק.
  • עזרה לאחרים.
  • ריקוד.
  • מדיטציה.

עלייה זו באנדורפינים מסייעת בהקלה על תסמינים של דיכאון, חרדה ומתח. כתב העת הבינלאומי לניהול לחצים פרסם מחקר שבדק ומצא כי לאחר שהתאמנו על אופניים נייחים עם מישהו אחר, אנשים הרגישו רגועים יותר מאלה שרכבו לבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות