מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

מדוע מומלץ להשתמש בגומיות התנגדות

מדוע מומלץ להשתמש בגומיות התנגדות
תוכן עניינים

לגומיות התנגדות יתרונות רבים הן מאפשרות לבצע מגוון רחב של תרגילים לחיזוק כל קבוצות השרירים בגוף, אך מתאמנים רבים נוטים להתעלם מהן וחבל! בכתבה זו נסביר מהן גומיות כוח, למה הן משמשות והיתרונות של השימוש בהן.

 

תסתכלו מסביב בחדר הכושר ובטוח תראו ערימה קטנה של גומיות התנגדות איפשהו – לא בשימוש. מרבית המתאמנים לא לגמרי בטוחים כיצד יש להשתמש בהן. ולעתים קרובות נוטים להתעלם מהן מכיוון שלא תמיד ברור כיצד הן יכולות לעזור לנו להתקדם ולהשיג את היעדים שלנו.

עם זאת, אם אתם מתאמנים עם פולי בחדר הכושר בין אם אתם משתמשים בחבל במוט, אתם כבר מתאמנים באותו עקרון בו עובדות גומיות התנגדות.

הגומיות מציעות מגוון רחב של תרגילים ולכן לא משנה אם אתם רוצים לבנות או לחזק את השרירים, יש להן כמעט אינסוף שימושים.

אתם רק צריכים לדעת כיצד להשתמש בהן. אבל ברגע שתבינו את היסודות, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של יתרונות שאימון עם גומיות מציע.

 

מהן גומיות התנגדות?

ישנם סוגים שונים של גומיות התנגדות. הסוגים הנפוצים ביותר הן גומיות התנגדות שטוחות אשר ידועות גם בשם גומיות כוח או גומיות אימון.

הן מגיעות ברוחב שונה. ככל שהרוחב גדול יותר, כך הגומיות מספקות יותר התנגדות ובאותה מידה, כך קשה יותר להשתמש בהן.

גומיות ההתנגדות מתחילות ברמה 1 ועולות עד רמה 8. כולן באותו אורך, אולם קל יותר למתוח את רצועת ההתנגדות ברמה 1. המשמעות היא שגומיות ברמות נמוכות מתאימות יותר לתרגילים הדורשים טווח תנועה גדול יותר. והן גם יותר קלות לשימוש כך שהן אידיאליות למתאמנים מתחילים.

ככל שעולים ברמות, כך אנו נתקשה יותר ויותר למתוח את הגומיות. עד שמגיעים לרמה 8, גומיות אלו מספקות את מירב ההתנגדות והן הקשות ביותר למתיחה. גומיית התנגדות זו גם מספקת את האיזון הנגדי ביותר. לכן, אם אתם רוצים להשתמש ברצועות התנגדות כדי לתמוך במשקל שלכם בזמן שאתם עושים תרגילי מתח, רצועות ברמה 8 הן האפשרות המומלצת ביותר לבחור אם אתם מתאמנים מתחילים.

הגומיות עשויות מגומי וניתן לעגן אותן על ציוד כושר כגון כלוב משקולות או להשתמש בהן ללא אביזרים נוספים.

ניתן לקשור אותן כדי להקטין אותן – זה יכול לעזור כאשר אתם מתמקדים בפלג הגוף התחתון שלכם. או שאתם יכולים להשתמש בכפות הרגליים שלכם כדי למתוח ולעגן את הגומייה, כך שתתאים לגובה וליכולת שלכם.

 

מה עושות גומיות אימון?

לגומיות התנגדות יש מגוון שימושים:

  • בניית כוח – כל רצועה מפעילה כמות מסוימת של כוח על השרירים שלנו כאשר היא נמתחת וניתן להשתמש בה באימון פלג הגוף העליון והתחתון.
  • שיפור ניידות – גומיות התנגדות הן דרך מצוינת לשיפור הגמישות שלנו, ניתן גם להשתמש בהן כדי לשפר את הניידות של המפרקים.
  • שיקום – גומיות הוכיחו את עצמן כחיוניות לסיוע להחלמה והן שימושיות במיוחד בכל הנוגע לשיקום של פגיעות בירכיים, בכתפיים ובברכיים.
  • הרמת משקולות – רצועות התנגדות משמשות גם באימון משקולות. מחברים אותן למוט משקולות ארוך ומעגנים את החלק התחתון ברצפה מה שהופך את התרגילים למאתגרים יותר. באותה מידה, ניתן להשתמש בהן גם עם משקולות יד באותה צורה.
  • מתח – גומיות התנגדות יכולות לעזור לכם לבצע תרגילי מתח. חברו אותן סביב מתקן המתח והניחו את כף הרגל או הברך בתוך הגומייה כדי לתמוך במשקלכם בזמן האימון.

 

יתרונות של גומיות כוח

כפי שאתם יכולים לראות, לגומיות התנגדות יש מגוון רחב של שימושים. ויש הרבה יתרונות להוספת תרגילים עם גומיות לשגרת האימונים שלכם:

 

1. שיפור איכות התרגילים

כאשר אתם חושבים על אימון גומיות התנגדות, סגנון האימון בפועל שונה לחלוטין מאשר אם הייתם משתמשים במשקולות. במקום פשוט להרים משקל, השרירים שלכם נמצאים במתח מתמיד. המשמעות היא שהאיכות בפועל של כל חזרה משתפרת באופן משמעותי. וכאשר השרירים עובדים קשה יותר, יש לכם כיווץ טוב יותר וזה המפתח להתחזקות.

בנוסף, תמיד טוב למצוא דרכים חדשות להתאמן ולספק לגוף גירויים חלופיים שיעזרו לו לצמוח ולהסתגל.

 

2. מיקוד השליטה

הרמת משקלים כבדים במכונות היא שיטת אימון מועדפת יותר בהשוואה לעבודה עם משקולות יד במיוחד אצל מתאמנים מתחילים, פשוט כי התנועה פשוטה יותר והעקביות מובטחת.

ככל שאנחנו מקבלים יותר חופש בתנועה עם המשקולות, כך אנו צריך להשקיע יותר מאמצים כדי לשלוט בתנועות שלנו כדי לוודא שאנחנו עושים אותן בצורה נכונה.

עם זאת, למרות שתרגילים עם משקל חופשי קשים יותר זה בעצם יעזור לנו להתחזק. וזה גם יעזור לנו לשפר את רמות הכושר הכלליות שלנו.

שימוש בהרכבי התנגדות יכול להרגיש מעט רעוע בהתחלה, וההתרגלות פשוט לוקחת זמן ושימוש קבוע. כמו כן, כדי לוודא שאתם שולטים הן במתח והן בשחרור נדרשת כמות טובה של ריכוז. עליכם לוודא שאתם שומרים על המתח בגומייה לכל אורך התרגיל.

 

3. שימוש בשרירים המייצבים

הזכרנו מקודם כיצד גומיות התנגדות יכולות להרגיש מעט לא יציבות במהלך השימוש. זה רק אומר שאתם צריכים לעבוד קשה כפליים כדי לשמור על תנועה נכונה.

אך בכך אנחנו ממקדים את השרירים המייצבים שלנו ובונים את כוח הליבה, באותו הזמן.

נסו לבצע מספר חזרות עם גומיית התנגדות ותבינו עד כמה אתם מפעילים את שרירי הליבה שלכם בכל חזרה.

 

4. בסיס של אימון פונקציונלי

יש הרבה יותר תנועה כרוכה בשימוש ברצועות התנגדות בהשוואה לתרגילים בסגנון מסורתי יותר. עם זאת, זה נהדר למפרקים שלנו ומאפשר תנועות טבעיות יותר שאנחנו אחר כך מבצעים בחיי היומיום שלנו.

בניית כוח מסוג היא דרך נהדרת שתעזור לכם להגיע ליעדים שלכם, אך גם להישאר בכושר ובריאים יותר גם כאשר תתבגרו.

 

5. אלטרנטיבה נהדרת למכונות

מכונות יכולות להיות טובות למתחילים מכיוון שהן מלמדות אותם את התנועות הכלליות שעליהם לבצע כדי למקד קבוצות שרירים ספציפיות.

עם זאת, מכונות יכולות להיות מגבילות ויכולות להכריח אותם לנוע באופן די לא טבעי – בהתאם למבנה הגוף שלהם – מה שאומר שהם לא מפיקים את המקסימום מהאימונים שלהם.

היכולת לאמן את כל השריר מההארכה להתכווצות תיתן את התוצאות הטובות ביותר – וזה מה שאנחנו מקבלים עם גומיות התנגדות.

 

6. קומפקטיות

גומיות התנגדות יכולות לספק אלטרנטיבה לחדר כושר, או אם אתם רוצים להתאמן בבית מבלי לתפוס המון מקום. אתם יכולים גם לקחת את הסט שלכם לחדר הכושר ממש בקלות. פשוט תשימו אותן בתיק של חדר הכושר שלכם ואתם מוכנים לאימון הבא.

באותה מידה, אם אתם נוסעים לחופשה ואתם רוצים לוודא שתוכלו להתאמן, אתם יכולים פשוט לקחת את הגומיות אתכם ולהשתמש בהן בכל מקום.

 

7. מיועדות לתרגילים מורכבים

תרגילים מורכבים הם כאשר אנו משתמשים במספר שרירים בו זמנית על מנת לבצע תרגיל אחד. תרגילים אלו מהווים אימון יעיל במיוחד, לצורך ביצוע תרגילים אלו אנו משתמשים ביותר אנרגיה ומשפרים את הקואורדינציה שלנו.

תרגילי גומיות ההתנגדות מכוונים באופן טבעי יותר לתנועות מורכבות, כך שתוכלו להשתמש בהן לאימון גוף מלא.

 

8. שליטה על הזווית

מוטות משקולות נהדרים להרמה כבדה. עם זאת, אם אתם סובלים מבעיות בכתף או בשורש כף היד, לפעמים הם עלולים להחמיר את פציעותיכם. בעת שימוש ברצועות התנגדות, אתם יכולים לשלוט בזווית שבה אתם מתאמנים. המשמעות היא שאתם יכולים להימנע מאימון בתנוחות לא נוחות תוך מיקוד לקבוצות השרירים הנכונות.

וגם אם אינכם פצועים, תמיד כדאי לגוון כמה שיותר את האימון שלכם כדי לסייע במניעת מתיחות במפרקים.

 

9. תנועה נכונה

כמה פעמים השתמשתם במומנטום כדי לסחוט את החזרות האחרונות בזמן ביצוע תרגיל מסוים? זה הרבה יותר קשה לעשות זאת כאשר משתמשים ברצועות התנגדות. הצורך לשמור על המתח ברצועות במהלך האימון פירושו שכל חזרה צריכה להיות איכותית והשרירים שלכם צריכים לעבוד קשה לאורך כל התרגיל – ולא רק בסוף החזרה.

 

10. להרגיש מה עובד ומה לא

מכיוון שיש לכם כל כך הרבה שליטה על האופן שבו אתם משתמשים בגומיות החל מהמיקום, הזווית והתנועה – עליכם להיות ממוקדים באמת בתחושה של כל תרגיל, כך שתוכלו להרגיש שהתרגיל עובד.

וברגע שאתם יודעים שאתם עובדים על השרירים הנכונים, אתם יכולים להתמקד בלסחוט אותם ממש עד הסוף כדי לוודא שאתם מקבלים כיווץ מלא של השרירים.

שימוש בגומיות מתח בצורה הנכונה יכול באמת לעזור לכם לשפר את איכות האימונים שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות