מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

איך לפתח שרירים בידיים מהר

איך לפתח שרירים בידיים מהר
תוכן עניינים

נמאס לכם מהזרועות הדקיקות האלה שמסרבות להתעצב, לא משנה כמה קשה אתם עובדים בחדר הכושר? פיתוח שרירי ידיים הוא יעד בסיסי של מתאמנים רבים, ויש לכך סיבה טובה. שרירי ידיים מפותחים לא רק מחטבים את הגוף אלא גם מחזקים אותו. בין שאתם רוצים להרשים את כולם עם זרועות חסונות, ובין שאתם רוצים להיות חזקים יותר, הגעתם למקום הנכון. במדריך המקיף הזה נענה על שאלת השאלות שמעניינת כל כך הרבה מתאמנים, והיא – איך לפתח את שרירי הידיים ומהר. נעמיק במדע העומד מאחורי פיתוח שרירי הזרועות, נדבר על החשיבות של התזונה בתהליך ונדגים עם כמה תרגילים מועילים לפיתוח שרירי הידיים. בסופו של התהליך תבינו כמה זה פשוט ותוכלו להתחיל להשוויץ בשרירי הידיים המפותחים שלכם. מוכנים? הפשילו שרוולים, וצאו לדרך. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

המדע שמאחורי פיתוח שרירי הידיים

לפני שנלמד איך לפתח שרירים בידיים מהר, אנחנו צריכים להבין את המדע העומד מאחורי זה. נתחיל בעובדה בסיסית – עצמות הזרוע מרופדות בשרירים רבים; השריר הדו-ראשי והשריר התלת ראשי הם העיקריים שבהם. כך נוכל לפתח אותם:

 • היפרטרופיה (גדילת יתר) של השרירים – גדילת יתר של שרירים מושפעת מגירוי מסיבי של סיבי השריר. הגירוי המסיבי הזה נגרם מתנועת התנגדות חזקה כמו למשל באימוני כוח. הגירוי המסיבי קורע מיקרו קרעים זעירים ברקמות השריר. הגוף מייד מתקן אותם ובו בזמן מחזק את השרירים. כדי לעודד גדילת יתר של שרירים עליכם לאתגר אותם עם משקולות או עם רצועות התנגדות לאורך זמן.
 • הורמונים ותורשה – להורמונים שגופכם מייצר, בעיקר טסטוסטרון והורמון גדילה, יש תפקיד חשוב בהתפתחות השרירים. גם לתורשה יש תפקיד חשוב בתהליך; התורשה קובעת את קצב הגדילה של השרירים. אף על פי שאינכם יכולים לשנות את המבנה הגנטי שלכם, אתם יכולים לשפר את ייצור ההורמונים בגופכם באמצעות תזונה, שינה והפחתת מתחים.
 • תזונה – תזונה נכונה היא הבסיס לפיתוח שרירים ולבריאות טובה. צריכת קלוריות בכמות הנדרשת ואיזון בין כל אבות המזון החיוניים לגוף יתקנו את רקמות השרירים ויאיצו את גדילתם. חלבונים במיוחד חיוניים לשיקום השרירים ולגדילתם.
 • מנוחה והתאוששות – האמינו או לא, גדילת שרירים אינה מתרחשת בזמן אימונים אלא בזמן מנוחה. הקפידו על כמות מספקת של שעות שינה ועל איכות השינה כדי לאפשר לשרירים שלכם להתאושש ולהיבנות מאימון לאימון.

 

הגדלת שרירי הידיים עם משקולות

 

למה תזונה מאוזנת חשובה?

אחרי שהבנו את המדע העומד מאחורי גדילת השרירים, נתמקד בתזונה מאוזנת כדי להבין איך לפתח שרירים בידיים ולמה היא חשובה. תזונה טובה ומאוזנת היא הבסיס לפיתוח שרירים, אך יש להבין את העקרונות שלה כדי ליישם אותה נכון:

 • קלוריות עודפות – כדי להגדיל את מסת השריר יש לצרוך קלוריות עודפות מדי יום. איך עושים את זה? צורכים יותר קלוריות ממה שהגוף שורף. הקלוריות העודפות מספקות לגוף את האנרגיה הנחוצה לו לשיקום השרירים ולהגדלתם. עליכם להשיג עודף של 250–500 קלוריות ביום כדי להניע את התהליך.
 • חלבונים – חלבונים הם מאבות המזון. הם חיוניים לרקמות השרירים. עליכם לצרוך מדי יום 1.2–2.2 גרם חלבון לכל קילוגרם ממשקל גופכם. מקורות לחלבונים איכותיים הם בשר רזה, עופות, דגים, ביצים ומזונות צמחיים כמו טופו וקטניות.
 • פחמימות ושומנים – פחמימות מספקות לגוף אנרגיה, ושומנים בריאים מאיצים את ייצור ההורמונים ומשפרים את החוסן של הגוף. עליכם להגדיל את המקרו־נוטריינטים בגוף כדי שיעמוד באימוני כוח. מקרו־נוטריינטים הם פחמימות מורכבות כמו דגנים מלאים וירקות ושומנים בריאים כמו אבוקדו ואגוזים.
 • מים בכמות מספקת – שתייה מרובה חיונית להתאוששות השרירים ולתפקודם היעיל. מים מובילים חומרים מזינים לשרירים ומפנים שאריות מהגוף. עליכם לשתות שמונה כוסות מים ביום ואף יותר מזה בזמן פעילות גופנית.
 • תוספי מזון – אף על פי שמוטב לקבל את חומרי התזונה הנחוצים לגוף ממזונות מלאים ואיכותיים, לא תמיד זה אפשרי, ולכן תוספי מזון יכולים להשלים את הצרכים התזונתיים של הגוף. הוסיפו לתפריט היומי אבקת חלבון איכותית, קריאטין וחומצות אמינו מסועפות אם אינכם צורכים די חלבונים.
 • ארוחות קבועות – אכילה בשעות קבועות מאיצה את גדילת השרירים. אכלו ארוחה מאוזנת שעשירה בחלבונים ובפחמימות, שעתיים לפני אימון כדי להזין את הגוף. לאחר האימון אכלו ארוחה שעשירה בחלבונים או שתו שייק עם תוספי חלבונים כדי להאיץ את שיקום השרירים.

 

למה חשוב להתאמן נכון?

רגע; דיברנו על הרבה דברים חשובים, אך עדיין לא הגענו לתכל'ס. לפני שנענה על השאלה שלשמה התכנסנו – איך לפתח שרירים בידיים, נדבר על הרגלי אימון נכונים. למה? כי לפני שקופצים לסשן אימונים אינטנסיבי, צריך להבין למה חשוב להתאמן נכון. אומנם תזונה נכונה ומאוזנת היא הבסיס, אך אימון נכון הוא המפתח לפיתוח מהיר של שרירי ידיים. גם לאימון יעיל יש כמה עקרונות בסיסיים. הינה הם:

 • אימון מדורג – כדי להאיץ את גדילת שרירים יש להגדיל בהדרגה את תנועת ההתנגדות בזמן האימון או את המשקל שאתם מרימים. התחילו במשקל שיאפשר לכם להשלים 8–12 סבבי אימון מדויקים. ככל שתתחזקו, הגדילו בהדרגה את המשקל והמשיכו לאתגר את השרירים.
 • תרגילים מורכבים ותרגילים ממוקדים – אימון מאוזן צריך לכלול גם תרגילים מורכבים וגם תרגילים ממוקדים. תרגילים מורכבים הם שכיבות סמיכה והרמת משקולות בשכיבה. תרגילים אלה מצוינים לחיזוק הזרועות. תרגילים ממוקדים מתמקדים בקבוצות שרירים בודדות כמו השריר הדו-ראשי והשריר התלת ראשי.
 • תרגול נכון – תרגול נכון מונע פציעות ומגדיל את תנועת השרירים. אם אינכם בטוחים שאתם מתרגלים נכון, התייעצו עם מאמן אישי או חפשו הדרכה מקוונת.
 • תדירות וגיוון – אמנו את שרירי הידיים פעמיים או שלוש פעמים בשבוע כדי לאפשר להם לנוח ולגדול מאימון לאימון. כמו כן, הקדישו כל אימון לקבוצת שרירים אחרת כדי לייעל את תהליך הגדילה שלהם.
 • מנוחה בין סבבי האימון – נוחו דקה או שתיים בין סבבי האימון כדי לאושש את השרירים ולאפשר להם להיכנס לסבב הבא במלוא הכוח. מומלץ לנוח זמן קצר בין סבבי אימון בעצימות גבוהה ולהגדיל את זמן המנוחה בין סבבי אימון שמצריכים כוח מסיבי כמו הרמת משקולות.

 

כמה זמן לוקח להגדיל את הידיים

זאת שאלה שהרבה מתאמנים שואלים, ובצדק – אתם עובדים כל כך קשה בחדר הכושר; מובן שתרצו לראות תוצאות במהירות. בשלב זה כבר הבנו איך מפתחים שרירים בידיים, אך בואו נקדיש עוד רגע אחד לשאלות כמה זמן זה לוקח, ובמה זה תלוי.

נתחיל במובן מאליו – אם אתם עובדים קשה על שרירי הידיים בחדר הכושר או בבית, אתם בהכרח מפתחים אותם, והתוצאות לא יאחרו להגיע. כמה זמן יעבור עד שתראו תוצאות? זה תלוי בגורמים שונים כמו תורשה (מה לעשות, אי אפשר להתעלם מהמבנה הגנטי), עקביות (הקפדה על תוכנית אימונית מובנית ועל תזונה מאוזנת), ניסיון באימונים (אם אתם מתאמנים מתחילים, ייקח לכם יותר זמן לפתח שרירים, ואם אתם מתאמנים מתקדמים, ייקח לכם פחות זמן), זמן המנוחה שאתם מרשים לעצמכם בין אימון לאימון (כן, זאת לא קלישה; מנוחה ממש חשובה לפיתוח שרירים); אימונים בעצימות מדורגת (כלומר הגדלת האתגר מאימון לאימון) ויעדי הכושר שהגדרתם לעצמכם (אם היעד שלכם הוא לפתח את שרירי ידיים ועל זה אתם עובדים, תראו תוצאות די). זכרו שסבלנות היא מצרך חיוני בדרך לפיתוח השרירים בידיים. ייתכן שעקומת ההתקדמות שלכם לא תהיה לינארית, אך הסירו דאגה – תהיה גם תהיה התקדמות. טפחו לעצמכם על השכם עם כל התקדמות קטנה והתמקדו במה שבאמת חשוב – בריאות טובה וחוסן. גם זה צריך להספיק.

 

מתאמן מבצע תרגיל לפיתוח שרירי הידיים עם משקולות

 

תרגילים לפיתוח שרירים בידיים במהירות

או, סוף סוף הגענו לתכל'ס. מוכנים לענות על השאלה איך להגדיל את הידיים? קדימה. הפשילו שרוולים והתחילו לעבוד. הינה כמה תרגילים לדוגמה:

 

אימון ממוקד – השריר הדו-ראשי

דחיקת מוט משקולות בעמידה או בשכיבה – 4 סבבים של 8–10 חזרות

הרמת משקולות יד בעמידה – 3 סבבים של 10–12 חזרות

עליות מתח – 3 סבבים של 8-10 חזרות

 

אימון ממוקד – השריר התלת ראשי

דחיקת משקולות מוט בשכיבה – 4 סבבים של 8–10 חזרות

פשיטת מרפקים על כיסא או ספת כושר – 3 סבבים של 10–12 חזרות

משיכת רצועות כלפי מטה – 3 סבבים של 12–15 חזרות

 

אימון מורכב לחיזוק הזרועות

דחיקת מוט משקולות בשכיבה על ספת כושר – 4 סבבים של 8–10 חזרות

עליות מתח – 3 סבבים של 8–10 חזרות

דחיקת משקולות בשכיבה והעברת המשקולות מאחורי הראש – 3 סבבים של 10־12 חזרות

 

לסיכום,

אם תתמידו בשגרת האימונים ותאמצו את כל הנחיות התזונה והמנוחה, תוכלו מהר מאוד להשוויץ בשרירי הידיים שלכם, והאמת היא שמגיע לכם; הרווחתם את זה ביושר. וגם אם זה ייקח קצת זמן, הכול בסדר; העיקר שתמשיכו באימונים ותיהנו מהם, כי ההנאה היא חלק חשוב בתהליך, נכון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות