מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

איזה משקולות לקנות

איזה משקולות לקנות
תוכן עניינים

חושבים לקנות משקולות אבל אינכם בטוחים איזה משקולות לקנות? הגעתם למקום הנכון! בכתבה זו נסביר איך לבחור סט משקולות בצורה הנכונה ביותר לנשים ולגברים בהתאם לרמת הכושר שלהם.

 

איפה קונים משקולות?

איך לבחור סט משקולות יכולה להיות שאלה לא קלה בכלל ולצערנו אין תשובה חד-משמעית לשאלה זו, מכיוון שהיא תלויה ביעדי הכושר שלכם, ברמת הכושר שלכם, במגדר שלכם ובתקציב שלכם. 

אם אתם רוצים לבנות שרירים, אז אתם צריכים משקל שיאתגר אתכם בחזרה ה8-15 של הסט. זהו טווח החזרות המושלם לבניית שרירים. באופן אידיאלי, זה אמור להרגיש כאילו נשארו לכם רק חזרה אחת או שתיים במיכל בכל סט, ואתם צריכים לעשות 3-4 סטים מכל תרגיל.

כל סט צריך להיות מאתגר בטווח החזרות האחרון של 8-15. וזה חל על כל התרגילים השונים שתעשו בתוכנית האימונים לבניית השרירים שלכם, כך שמשקל המשקולת ישתנה בהתאם לתרגיל.

לדוגמה, שתי משקולות של 10 ק”ג עשויות להיות מאתגרות בטווח של 8-15 חזרות עבור לחיצת כתפיים, אבל זה יהיה קל מדי עבור סקוואטים או קשה מדי עבור פשיטת מרפקים. בשל כך, יש חשיבות מכרעת לסט משקולות שיאפשר לכם לשנות משקלים ויכיל את כל התרגילים השונים שתבצעו אם ברצונכם לבנות שרירים עם משקולות לאורך זמן.

 

טיפ: אם אתם לא בטוחים מהם המשקלים המתאימים לכם אתם תמיד יכולים לגשת לחנות ספורט או מכון כושר ולנסות לבצע מספר תרגילים ולראות מהי רמת הכושר שלכם והמשקל המתאים לכם.

 

גברים | מתחילים

סט משקולות שנע בין 2.5-22 ק”ג יהיה הטוב ביותר עבור מתאמנים מתחילים. זה יספיק כדי למקד ביעילות את כל קבוצות השרירים הגדולות, ובמקביל ייתן לכם מקום לעלות במשקל עבור התרגילים השונים לאורך זמן.

זה גם יאפשר לכם לעבוד על הכוח שלכם, אשר דורש משקל כבד יותר עבור חזרות נמוכות יותר. חשוב לעבוד גם על כוח כי זה יאפשר לכם לבנות יותר שרירים. השניים הולכים יד ביד.

כמו כן, זכרו, שמומלץ לקנות 2 משקולות אחת לכל יד. למרות שיש הרבה דרכים נהדרות להשתמש במשקולת אחת, תרצו שתיים מכל גודל, זה הופך את התרגילים להרבה יותר מהירים ומאפשר לבצע מגוון רחב יותר של תרגילים.

 

גברים | בינוני עד מתקדם

אם אתם בכושר בינוני עד מתקדם, עדיף שיהיה לכם סט משקולות הנע בין 5-50 ק”ג.

אם אתם ממש חזקים תבחרו בסט של 50 ק”ג. זכרו, כי עבור תרגילים כמו סקוואט, המשקל הכולל אינו שווה להרמת משקולת, מכיוון שאתם צריכים להשתמש בזרועותיכם כדי להחזיק אותן (ולא בגב) . יתר על כן, משקולות דורשות יותר ייצוב מאשר מוט משקולות ארוך.

 

נשים | מתחילות

אם אתן מתאמנות מתחילות שמעולם לא הרמתן משקולות או לא ביצעתן פעילות ספורטיבית, אתן יכולות להתחיל עם סט של 2-12 ק”ג.

משקלים אלו אמורים להספיק כדי למקד ביעילות את קבוצות השרירים הגדולות בגוף, ובמקביל לתת לכן מקום לעלות במשקל עבור התרגילים השונים לאורך זמן.

 

נשים | בינוניות עד מתקדמות

קנו לעצמכן סט של משקולות 2-12 ק”ג (הסט שמתאים למתחילים) ובנוסף לכך רכשו כמה זוגות של משקולות כבדות יותר. זוג משקולות של 12.5 ק”ג ו-17.5 ק”ג עבור הרמות גדולות מסוימות כמו סקוואט ודדליפט. המשקולות האחרות במשקל נמוך יותר אמורות להתאים עבור רוב הנשים, אפילו לאלו שנמצאות בכושר מצוין.

משקלים אלו הן בעצם מה שתשתמשו ותוכלו למצוא במרבית חדרי הכושר. מיותר לציין שמדובר בהשקעה גדולה, אבל כזו שתהינו ממנה לאורך זמן. משקולות לא ישברו, כך שתוכלו להשתמש בהן עוד הרבה מאוד שנים.

באשר לנשים מקצועניות בפיתוח גוף, ברור שהן יודעות באיזה משקל משקולת להשתמש אז אנחנו לא צריכים להגיד להן כלום.

 

איפה אפשר לקנות משקולות

קיימים מספר סוגים שונים של משקולות, כאשר לכל סוג היתרונות והחסרונות שלו וסוגי אימון ספציפיים שניתן לבצע עם כל סוג:

 

1. משקולות מתברגות

משקולות מתברגות

אלו הן המשקולות הנפוצות ביותר הכוללות מוט משקולות קצר וצלחות משקל שניתן להוריד או להוסיף בהתאם לתרגיל אותו נרצה לבצע והמשקל אותו נרצה להרים.

מרבית הסטים מגיעים עם 2 מוטות קצרים אך מומלץ לוודא זאת במפרט של הסט מכיוון שזה יאפשר לנו לבצע מגוון רחב יותר של תרגילים בצורה נוחה יותר.

המשקלים נעים מ5 ק”ג ועד 75 ק”ג (המשקל מתייחס למשקל הכללי של 2 המוטות יחד) כלומר 2.5 ו37.5 ק”ג בכל יחד.

היתרון המשמעותי של משקולות אלו שניתן לבחור מסוגים שונים של צלחות ומוטות באורכים שונים בהתאם לתקציב שלכם.

 

2. משקולות אוניברסליות

משקולות אוניברסליות

הנקראות גם משקולות חכמות ובעצם מדובר במשקולת המאפשרת לבחור את המשקל הרצוי על ידי סיבוב של חוגה מיוחדת הנמצאת בקצה הידית.

קיימים 2 דגמים במשקלים שונים:

  1. דגם 552 – עד 24 ק”ג למשקולת – זוג משקולות מדגם זה מחליף 30 משקולות רגילות.
  2. דגם 1090 – עד 42 ק”ג למשקולת – זוג משקולות מדגם זה מחליף 34 משקולות רגילות.

משקולות אלו יקרות יותר אך הן מציעות חסכון עצום במקום ומכיוון שהן מאפשרות לבחור מגוון רחב של משקלים הן יוצאות משתלמות יותר לעומת רכישה של סט משקולות אחרות המציעות את אותן המשקלים.

 

3. משושה

משושה

כשמן כן הן משקולות בצורה של משושה עם גומי בקצוות ומוט מצופה כרום מחוספס באמצע לנוחות אימון מרבית, הצורה הייחודית מונעת מהן להתגלגל על הרצפה והן מגיעות במשקלים שונים.

היתרון הוא שאין צורך להחליף צלחות או לבחור משקלים מכיוון שהמשקל הוא קבוע אך החיסרון הוא שצריך יחסית הרבה מקום ומשקלים רבים על מנת שנוכל לעשות אימון מלא.

 

4. קטלבלס

קטלבלס

משקולות קטלבלס הן משקולות שנראות כמו פעמון של פרה עם ידית, המשקולות הללו מיוחדות בכך שהן משתמשות ביותר שרירים על מנת לייצב אותן במהלך האימון.

קיימים תרגילים ייעודים למשקולות אלו שלא ניתן לבצע עם משקולות אחרות.

המשקלים נעים מ2 ק”ג ועד 32 ק”ג כאשר המשקל הוא קבוע ולא ניתן להחליף אותו, היתרון במשקולות אלו שגם אימון עם משקלים נמוכים יחסית הוא אפקטיבי בזכות הצורה הייחודית שלהן.

 

5. צלחות עם מוט ארוך

צלחות עם מוט ארוך

מוטות משקולות ארוכים מאפשרים לבצע מגוון רחב של תרגילים שפחות נוח לבצע עם מוטות קצרים כגון: סקוואט, דדליפט, דחיקת חזה ועוד.

ההמלצה הטובה ביותר שאנחנו יכולים לתת לכם היא לרכוש סט משקולות מתברגות עם מוט ארוך בהתאם לכמות המקום שיש לכם ולוודא כי הצלחות ניתנות להעברה בין המוטות הקצרים למוט הארוך כך שתוכלו לחסוך כסף על צלחות ייעודית למוט ולהשתמש באותן הצלחות הן למוטות הקצרים והן למוט הארוך.

גם כאן ניתן לבחור ממגוון רחב של מוטות באורכים שונים ובצורות שונות בהתאם לתרגילים אותם אתם עומדים לבצע ובהתאם לתקציב שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות