מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

כמה זמן לוקח לרזות

כמה זמן לוקח לרזות
תוכן עניינים

הזמן שלוקח להבחין בתוצאות של ירידה במשקל יכול להשתנות באופן משמעותי מאדם לאדם. מכיוון שקיימים גורמים רבים הבאים המשפיעים על כך, והם כוללים את המצב ההתחלתי שלנו, תוכנית האימונים ותוכנית התזונה שלנו. באופן כללי, מרבית האנשים יוכלו לראות בתוצאות ראשונות תוך שבוע-שבועיים במידה והם עומדים בתוכניות שלהם.

 

ישנם גורמים רבים ומשונים המשפיעים על המהירות שתראו את התוצאות של פעילות גופנית או דיאטה. למרבה הצער, אין תשובה חד משמעית לגבי תוך כמה זמן ניתן יהיה לראות את הירידה במשקל. לפניכם הסיבות העיקריות מדוע הבדלים אלו קיימים:

 

גודל התחלתי

הגודל ההתחלתי של הגוף שלנו משפיע על התדירות שבה ניתן יהיה להבחין בתוצאות. לדוגמא, אם המשקל ההתחלתי שלכם נופל לטווח ההשמנה במדד מסת הגוף (BMI), הירידה במשקל תהיה מהירה יותר לעומת אדם עם BMI נמוך יותר, אך את התוצאות של ההרזיה ניתן יהיה לראות בברור יותר על האדם עם הBMI הנמוך יותר ואילו כמות המשקל שהוא יוריד תהיה נמוכה יותר בהתאמה.

במילים פשוטות יותר כאשר הגודל ההתחלתי של הגוף גדול יותר, סביר להניח שתאבדו משקל בקצב מהיר יותר, במיוחד בימים הראשונים של התוכנית שלכם.

 

סוג הדיאטה

חלק מתוכניות הדיאטה נועדו לכלול שלב ראשוני המביא לירידה מואצת במשקל. דיאטת אטקינס, סאות ביץ’ ותוכניות פופולריות רבות אחרות כוללות הגבלות מזון אינטנסיביות וכתוצאה מכך אנו מורידים יותר משקל בזמן קצר יותר.

השינויים הללו כה דרסטיים שניתן במקרים מסוימים להוריד 5 ק”ג ומעלה בשבוע בשלב ראשון זה. כתוצאה מכך הירידה במשקל תורגש מוקדם יותר. חשוב לזכור שברוב המקרים מדובר באובדן של מים מהגבלת פחמימות ולא מאובדן שומן.

 

צריכת פחמימות

הגבלה בכמות הפחמימות שאנו צורכים במהלך היום עלולה להוביל לאיבוד מים מהיר בגוף שלנו. הגוף שלנו דורש מים על מנת לאגור פחמימות, כאשר אנו מפחיתים משמעותית את כמות הפחמימות שאנו צורכים הגוף שלנו מקטין את כמות המים הדרושים לאחסון זה. תהליך זה גורם לנו להיראות רזים ומחוטבים יותר למרות שלא הפכנו את השומן לשריר.

עבור אנשים מסוימים, המשקל שהם יאבדו במים יכול לעשות את ההבדל בין שתי מידות בגדים. אך ירידה במשקל מים שונה מאיבוד שומן. אמנם קיצוץ בפחמימות יכולה להיות גישה חכמה לירידה במשקל, אך היא צריכה להיות חלק מתוכנית מקיפה של אכילה בריאה כדי שהירידה המתמשכת תתרחש ולא נחזור למשקל ההתחלתי לאחר סיום הדיאטה.

 

תדירות שקילה

ישנן סיבות רבות לכך שהמשקל שלנו משתנה מדי יום וזה לא תמיד תוצאה של ביצועי ההרזיה שלנו.

מרבית האנשים שוקלים את עצמם בכל יום או פעם בשבוע במהלך ההרזיה שלהם על מנת לעקוב אחר השינויים, כמובן שכאשר אנו מבצעים את השקילה פעם בשבוע אנו נראה התקדמות רבה יותר מאשר שקילה בכל יום.

רצוי לבצע את השקילה בשעות הבוקר לפני אכילה או שתיה בשעה קבועה בכל שקילה.

 

שיטת מדידה

כאשר אנו מתחילים תוכנית הרזיה, המטרות שלנו עשויות להיות שונות: חלק ירצו ללבוש מידה קטנה יותר של בגדים וחלק ירצו לבצע שינויים בחלק גוף מסוים כגון בטן שטוחה יותר או ירכיים דקות יותר.

בסופו של דבר כולנו רוצים להרגיש בנוח בעורנו, אך האופן בו אנו מודדים את ההתקדמות יכול להשפיע על המהירות בה אנו רואים תוצאות ובמקרים רבים מעקב שגוי יכול לגרום לבלבול ולתחושת תסכול.

זכרו כי מסת שריר יכולה לגרום לעלייה במשקל גם כאשר אתם מאבדים שומן בגוף לכן מומלץ לבצע מדידות עם סרט מדידה במקום להשתמש במשקל מכיוון ששיטת מדידה זו מדויקת יותר, ניתן למצוא קישור בסוף העמוד לצורת מדידה נכונה.

את השינויים הראשונים אנו נראה בירידה המופיעה על המשקל, לאחר מכן נראה שהבגדים שאנו לובשים יושבים אלינו טוב יותר ובסופו של דבר אנו אף יכולים לגרום לשינוי בגודל הבגדים אותם אנו לובשים.

חלק מהאנשים יראו מיד שינוי בגודל הירכיים, הבטן או הפנים. האזור שבו נראה את השינויים בדרך כלל משופע מהגנטיקה שלנו ושינויים אלו יכולים לקרות לפני או אחרי שתבחינו בשינויים באופן התאמת הבגדים.

 

מתי משתנה גודל הבגדים

אנשים רבים שמנסים לרזות מחכים ליום בו הם יוכלו ללכת לחנות ולקנות בגדים במידה קטנה יותר. עבור חלק זהו הרגע המשתלם שבו מרגישים שהעבודה הקשה שלהם השתלמה. כפי שציינו מקודם הזמן שזה לוקח משתנה והגובה של האדם משחק תפקיד מאוד גדול בעניין.

כך לדוגמא אם מדובר בבחורה בגובה 150 ס”מ ירידה במשקל של 4.5 ק”ג עלולה להיות עד 10% ממשקל גופה, ירידה זו תהיה בולטת מאוד ויכולה לשנות את מידת הלבוש שלה בשני מידות. אבל אם מדובר באישה אתלטית וגבוהה יותר, הורדה של 4.5 ק”ג כנאה לא תהיה מורגשת עד כדי כך וזה לא כלל לא ישפיע על גודל הבגדים.

 

בדרך כלל אנחנו לא יורדים במשקל באופן שווה בכל גופנו וזה תלוי בעיקר במבנה הגוף שלנו.

  • שינוי גודל המכנסיים: הקטנה של המותניים והירכיים ב2.5-4 ס”מ.
  • שינוי בחולצות: הקטנה של החזה והמותניים ב2.5-4 ס”מ.

 

זמנים להרזיה ניכרת

לפניכם ציר זמן לדוגמא המראה את השינויים שאנו יכולים לראות אם אנחנו עומדים בתוכנית אכילה מופחתת קלוריות ותוכנית אימונים מתונה, חשוב להדגיש כי מדובר בדוגמא בלבד.

  • שבוע ראשון: רוב האנשים מתחילים לראות שינוי כלשהו במשקל (בדרך כלל עד חמישה קילו) במהלך שבוע זה. סביר להניח שתרגישו טוב יותר, אך לא תראו שינויים גדולים בגופכם.
  • שבוע שני: במהלך השבוע השני סביר להניח שתתחילו לראות שינויים באופן שבו גופכם נראה ומרגיש. פעילות גופנית מתחילה להרגיש קלה יותר והבגדים שלכם יתחילו להרגיש רפויים יותר.
  • שבוע שלישי: זה לעתים קרובות הזמן שבו אתם מתחילים להרגיש תאוצה במסע שלכם לירידה במשקל. אם הייתם עקביים בתוכנית שלכם, הגוף שלכם יגיב ותתחילו להרגיש שהתוכנית מצליחה.
  • שבוע רביעי: בשלב זה יתכן והורדתם במשקל מספיק על מנת לשנות את מידת הבגדים שלכם.
  • אחרי שבוע רביעי: תוכנית האכילה החדשה שלכם מתחילה להרגיש קלה יותר והופכת לשגרה. בהתאם לכמות המשקל שעליכם לרדת, ייתכן ותאלצו לבצע שינויים בתוכנית התזונה על מנת לשמור על המשקל ולעבוד על הפיכת שומנים לשרירים על מנת לראות תוצאות נוספות.

 

לסיכום, הדבר החשוב ביותר שתוכלו לעשות הוא להיות סבלניים עם עצמכם. גופו של כל אדם הוא ייחודי והקצב שבו אתם יורדים במשקל עשוי להיות שונה מזה של מישהו אחר. הישארו עקביים והזכירו לעצמכם את היתרונות הרבים של הגעה ושמירה על משקל תקין, כך שתישארו חדורי מוטיבציה לכל אורך הדרך.

כמובן שחשוב לשלב את התזונה הנכונה שלכם עם אימון קרדיו על הליכון, אימון משקולות וספת כושר ואימון עם מתקן מקבילים ניידים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות