מוצרים באיכות, שירות מהיר ואדיב

המלצה של פיזיותרפיסט מומחה – 6 מכשירי כושר מומלצים בחדר הכושר הביתי

מכשירי כושר שאתם צריכים בחדר הכושר הביתי
תוכן עניינים

הקמת חדר הכושר הביתי היא תהליך מרגש ומלהיב, אבל אתם יכולים בקלות ללכת לאיבוד בין כל מכשירי הכושר והאביזרים הקיימים ולקנות מכשירים לא נחוצים או כאלה שלא מתאימים לצרכים האישיים שלכם. כדי שחדר הכושר הביתי יתאים לכם, ליכולות הגופניות וליעדי הכושר שלכם, לפני שתתחילו לעשות סקר שוק, כדאי לקבל ייעוץ והכוונה ממומחים. מבולבלים? יש מי שיעזור!
ד"ר סאם ח'מיס, פיזיותרפיסט מומחה לביומכניקה קלינית ולניתוח תנועה, מנהל מרכז איימקס לטיפולי פיזיותרפיה, הוא המומחה (בה"א הידיעה) שיכול לעזור לכם בתהליך ולכוון אתכם אל מכשירי הכושר המתאימים לצרכים שלכם, וזה בדיוק מה שהוא מתכוון לעשות.

 

במאמר זה ד"ר ח'מיס יסקור 6 מכשירי כושר מומלצים בחדר הכושר הביתי: אליפטיקל, כדור בוסו, כרית פיתה באלאנס, רצועות התנגדות, אופני כושר ומשקולות ידיים – ויסביר למה כדאי להשקיע דווקא בהם.

 

6 מכשירי כושר שאתם צריכים בחדר הכושר הביתי

רוצים לייעל את האימון שלכם? להשיג את מטרות הכושר במהירות? להימנע מפציעות? אל תתחילו את מסע הכושר שלכם בלי לשמוע מה יש לד"ר ח'מיס לומר על כך. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על מכשירי הכושר שלא כדאי בלעדיהם בחדר הכושר הביתי.

 

מכשיר אליפטי

אליפטיקל מגנטי לבית

המכשיר הינו מכשיר מעולה לשיפור יכולת פיזיולוגית וכוח שרירים של הגפיים, בעיקר גפיים תחתונות וגו. היתרון בשימוש במכשיר זה הינו הפחתת הכוחות והעומסים על הגפיים התחתונות בזמן ריצה. השימוש במכשיר האליפטי מאפשר לדמות עומסים וכוחות אופטימליים הזהים ביותר לריצה. אנחנו באיימקס ממליצים למשל למטופלים שלנו המכורים לריצה להשתמש באליפטיקל על מנת לאפשר מנוחה למפרק מסוים ובו בעת לקבל את מנת הפעילות האירובית שהם רוצים.

 

בוסו

אימון עם כדור בוסו

בכדור הבוסו נעשה שימוש נרחב לתרגול פרופריוספטיבי, תרגול שליטה שרירית ושיווי משקל. בוסו מאלץ את הגוף להפיק כוח מקסימלי של השרירים לייצוב המפרקים. ניתן להשתמש בבוסו גם לאימון פליומטרי. אימון המתאפיין בניתורים ונחיתה להשגת כוח אופטימלי של השרירים.

יש מגוון גדול של תרגילים שניתן לבצע עם בוסו. אנחנו באיימקס משתמשים בו לטיפול במגוון פציעות כמו למשל טיפול בנער לפני גיוס עם שברי מאמץ, כדורסלנית עם נקע בקרסול, רץ מבוגר עם כאבי ברכיים ובמקביל גם באישה מבוגרת בעלת קשיים בשיווי משקל. בוסו מאפשר טווח גדול של רמות תרגול.

 

כרית פיתה

כרית פיתה

כרית הפיתה מתאימה לשימוש נרחב לתרגול פרופריוספטיבי, תרגול שליטה שרירית ושיווי משקל. תרגול באמצעות אביזר כגון פיתה מאלץ את הגוף להפיק כוח מקסימלי של השרירים לייצוב מפרקים. ניתן להשתמש בה גם לאימון פליאומטרי. זהו אימון המתאפיין בניתורים ונחיתה להשגת כוח אופטימלי של השרירים וכח מתפרץ. ניתן להשתמש בפיתה לאימון של גפה עליונה ותחתונה.

אצלנו במרכז איימקס הפיתה בשימוש כמעט בכל טיפול, כך למשל נמליץ למטופלים עם כאב גב לשבת במשרד על פיתה כדי לעבוד עם מייצבי הגו או לספורטאים להשתמש בה באופן יומיומי על מנת לשפר את היכולת הפורפריוספטיבית שלהם.

 

גומיות אימון

סט גומיות לאימונים

בשימוש נרחב לחיזוק שרירים כנגד התנגדות. ניתן לשימוש לגפיים עליונות ותחתונות. ניתן להשתמש גם בגומיות ארוכות וגם בגומיות בצורת טבעת על מנת לעלות את העומס על השרירים ולגייס אותם לעבודה מאתגרת יותר.

עבודה עם גומיות אימון היא חשובה כדי לשמור ולשפר את היכולת השרירית בגפיים, לחזק את השרירים המייצבים ולשמור על עניין באימון שזה לא פחות חשוב 😊

הגומיות אצלנו באיימקס בשימוש יומיומי. ניתן לתרגל עמן ברמות קושי שונות ומגוון התרגילים שניתן לבצע הוא רחב מאד. זהו כלי מאוד חשוב למטפל ולמטופל.

 

אופני כושר

אופני כושר למבוגרים עם משענת

מכשיר שניתן להשתמש בו גם כאימון ולא בהכרח ככלי טיפול. אופני כושר הם כלי מצוין לתרגול אירובי ושיפור הסבולת וכמו כן לשיפור כוח וטווחי תנועה של הברכיים. השימוש באופניים נוח ומאופיין בעומס חלקי בלבד על המפרקים, לכן יכול להיטיב בעת פציעות או כאבים ולתרגל את סבולת לב הריאה ללא עומס על המפרקים. אנחנו באיימקס ממליצים למשל למטופלים שלנו המכורים לריצה להשתמש באופניים כדי לתת מנוחה למפרק מסוים אך עדיין לקבל את מנת הפעילות האירובית שהם רוצים.

 

משקולות ידיים (דאמבל או קטלבל)

משקולות יד משושה

משקולות ידיים במשקלים מגוונים הן הכרחיות לכל אחד בבית. ידוע כי תרגול כנגד עומס ומשקל חשוב לנו לחיזוק השרירים, לסבולת לב ריאה ואפילו לבניית עצם. משקולות מסוגים שונים אינן יקרות ובעיקר אינן תופסות הרבה מקום. אצלנו באיימקס משתמשים במשקלים שונים בהתאם לתכנית טיפול מותאמת ספציפית למטופל והבעיה עמה הוא הגיע. ניתן לבצע עמן מגוון רחב של תרגילים במנחים שונים והתרומה שלהן לבריאות שלנו היא גדולה.

 

לסיום,

קיבלתם החלטה? מוכנים ללכת על מכשירי הכושר המומלצים של ד"ר ח'מיס? ההמלצה שלנו היא לא לדחות את הבריאות הגופנית, והזמן הכי טוב להתחיל הוא עכשיו.

מאחלים לכם בריאות איתנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את העמוד עם חברים:
קליק אחד לקניה

מכשירי כושר ביתיים, מקצועיים וציוד ספורט וכושר באיכות גבוהה. 

חיפוש מוצרים בחנות
לקריאה נוספת

תפריט נגישות